پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۸۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آلودگی عامل تلف شدن ماهیان ساحل "عسلویه" نیست

گروه استان ها ــ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به تلف شدن ماهیان در سواحل عسلویه گفت: احتمال تلف شدن این ماهیان دلیلی به غیر از آلودگی بوده است.

آلودگی عامل تلف شدن ماهیان ساحل "عسلویه" نیست
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از  عسلویه، فرهاد قلی نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تلف شدن برخی آبزیان در ساحل خلیج فارس عسلویه اظهار داشت: ماهیان تلف شده از یک گونه خاص و در یک سایز مشخص بوده اند که نشان می دهد از یک گله ماهیان مهاجر سطح زی بوده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: معمولا در آلودگی منتشر شده از صنایع مستقر در منطقه عسلویه، تمام گونه های آبزیان و منطقه ساحلی تحت تاثیر قرار می گیرد که در چند روز اخیر از صنایع مستقر در منطقه عسلویه هیچ گونه فعالیت غیر عادی گزارش نشده است.

وی، بیان کرد: تلفات ماهیان در ساحل عسلویه و تردیدهای ایجاد شده در افکار عمومی درباره احتمال علت مرگ و میر سبب پیگیری کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه شد و اقدام به نمونه برداری برای مشخص شدن علت دقیق مرگ و میر انجام گرفت.

بوشهر| عملیات مقابله با آلودگی میدان نفتی "ابوذر" در خلیج فارس پایان یافت
بوشهر| 3 پالایشگاه پارس جنوبی به سبب آلودگی محیط زیست محکوم شدند
برنامه جامع کاهش آلودگی های زیست محیطی منطقه پارس جنوبی تدوین شد

وی افزود: احتمال دور ریز صیادی به سبب محل زیست و مهاجرت این گونه به صورت خواسته و یا ناخواسته در سواحل وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر احتمال تلف شدن ماهیان در سواحل عسلویه را دلیلی به غیر از آلودگی دانست و تصریح کرد: با توجه به فاسد شدن ماهیان به ساحل نشسته، برای ارسال نمونه ها به آزمایشگاه برای اعلام علت تلفات ماهیان اقدامات لازم انجام شده است.

انتهای پیام/190/س

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha