پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۸۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۲۰ هزار سهم ۱۰۰ تومانی به غیرمستقیمی های سهام عدالت واگذار می شود

گروه استان ها- مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سرمایه گذاری مرکزی گفت: با تاسیس شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به هر کدام از اعضای این شرکت ها که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود برگزیده اند، ۱۲۰ هزار سهم ۱۰۰ تومانی واگذار می شود.

۱۲۰ هزار سهم ۱۰۰ تومانی به غیرمستقیمی های سهام عدالت واگذار می شود
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از قزوین، محمدرضا پوررضایی بعدازظهر امروز در نشست هماهنگی برای راه اندازی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان قزوین که در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد، اظهار داشت: با تاسیس شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به هر کدام از اعضای این شرکت ها که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود برگزیده اند، 120 هزار سهم 100 تومانی واگذار می شود.

وی با بیان اینکه سهام در 2 شکل و با 2 قیمت متفاوت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است، افزود: به متقاضیان دسته اول که از اعضای کمیته امداد امام خمینی(ره) و بازنشستگان هستند، سهام عدالت یک میلیون تومانی تعلق گرفته که این سهام برای هر فرد صاحب سهام عدالت امروز 21 میلیون تومان ارزش نقدی دارد که در صورت انتخاب روش مستقیم می توانند 60 درصد آن را از طریق بورس به فروش برسانند.

پوررضایی ادامه داد: اما ارزش هر سهم برای گروه دوم که عمده سهامداران آن شیوع غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده اند، 532 هزار تومان است که ارزش مجموع سهام هر فرد را به 10 تا 11 میلیون تومان می رساند.

5 استان هنوز شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت ندارند

مشاور اجرایی سهام عدالت کشور همچنین از راه اندازی نشدن شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در 5 استان کشور خبر داد و گفت: قزوین در کنار استان های البرز، تهران، سمنان و هرمزگان 5 استانی هستند که هنوز صاحب شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت نشده اند که این کار حتماً باید تا قبل از سال 1400 اجرایی شود.

پوررضایی با بیان اینکه فرآیند ثبت شرکت استانی سهام عدالت در 25 استان کشور نهایی شده است، اضافه کرد: همچنین این 25 شرکت همگی صاحب نماد بورسی شده و 16 شرکت استانی هم مجمع انتخابات هیئت مدیره را برگزار کردند.

وی با یادآوری اینکه تنها غیرمستقیمی های سهام عدالت می توانند در شرکت سرمایه گذاری استانی عضویت پیدا کنند، ادامه داد: هر کدام از این شرکت ها می توانند تا 5 نفر را به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت برگزینند که اعضای این هیئات مدیره می توانند کلیه افرادی باشند که مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر داشته باشند.

عضویت 236 هزار قزوینی در سامانه سجام

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قزوین هم در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تاسیس شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: در استان قزوین 489 هزار نفر سهام عدالت دریافت کرده اند که 236 هزار نفر آنها در سامانه سجام عضویت دارند.

فرزین بهنامی فر با اشاره به نامزد شدن 49 نفر برای عضویت در هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت افزود: صلاحیت عمومی آنها در مراجع استانی بررسی شده؛ ولی برای بررسی صلاحیت تخصصی آنها پرونده های ثبت نام این افراد به سازمان بورس ارسال شده است که هنوز نتایج نهایی این تعیین صلاحیت ها اعلام نشده است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به یک شرکت سرمایه گذاری استانی قوی باید افراد متخصص و متبحر در حوزه بورس و اقتصاد وارد شرکت استانی شوند و به همین خاطر از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور خواسته ایم که نهایت سخت گیری و دقت را در تایید صلاحیت نامزدها به خرج دهد تا از این رهگذر شاهد ایجاد یک شرکت سرمایه گذاری استانی قوی در قزوین باشیم و سرمایه اقشار ضعیف و کم درآمد به خوبی مدیریت شود.

انتهای پیام/ش

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha