پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۸۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با تأمین اعتبار ۲۴ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان تبلت ها برای مددجویان امدادبگیر ۱۳ تا ۱۸ سال خریداری و همراه با سیم کارت رایگان رایتل در قالب پلتفرم دیجی کالا ارسال شد.

توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی
- اخبار اجتماعی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اتحاد آنلاین، صبح امروز با حضور وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور سعید بابایی مدیرکل کودکان و نوجوانان بهزیستی، رضاخواه مدیرعامل رایتل و پیرعلی معاون برنامه و امور مجامع بنیاد مستضعفان توزیع 8 هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی آغاز شد.

رضاخواه مدیرعامل رایتل در ارتباط با توزیع 8 هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش این سازمان اظهار کرد: رایتل نقش کوچکی در این کار داشته و البته مفتخر است این در این زمینه همکاری با سازمان بهزیستی داشته است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی مقوله مهمی است گفت: آموزش قسمتی از توانمندسازی است و با فراهم کردن زیرساختها در مناطق مختلف می توانیم به این مقوله دست پیدا کنیم.

رضاخواه با اشاره به همکاری رایتل با سازمان بهزیستی و در اختیار گذاشتن بسته های اینترنتی به دانش آموزان تحت پوشش این سازمان گفت: دسترسی به محتوای آموزشی قسمتی از پازل توانمندسازی است و در این زمینه رایتل به عنوان زیرمجموعه وزارت رفاه همکاری نزدیکی را با سازمان بهزیستی داشته و دارد.

مدیرعامل رایتل از آمادگی این مجموعه برای در اختیار گذاشتن اینترنت رایگان برای سایر مددجویان سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: در صورتی که سازمان بهزیستی در این زمینه درخواست کند ما نیز شرایط لازم را فراهم خواهیم کرد.

سعید بابایی مدیرکل کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور در مراسم توزیع هوشمند 8 هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش این سازمان خاطرنشان کرد: یکی از حساسیت هایی که در درجه اول به عنوان خط قرمز سازمان در تمام فعالیتها مدنظر قرار دارد، حفظ کرامت انسانی مددجویان است و اتفاق خوبی که صورت گرفت با پشتوانه مالی دوستانمان در بنیاد مستضعفان این اقدام انجام شده است.

وی گفت: البته گروه های متعددی در سازمان قرار دارند که می توانند از این خدمات بهره مند بشوند اما با مصوبه شورای معاونان بهزیستی بنا شد تعدادی از فرزندان تحت پوشش سازمان از این خدمات بهره مند بشوند به همین علت از بین 17 هزار فرزند جایگزین در خانواده تحت پوشش، 8 هزار نفر که در رده سنی 13 تا 18 سال قرار داشتند از این خدمات استفاده خواهند کرد و کسانی که در گذشته توسط خیرین و نهادها حمایت شده بودند و کمک هزینه آموزشی دریافت کرده بودند از لیست خارج و افراد جدید جایگزین و در نهایت حدود 8 هزار نفر برای دریافت این خدمات در نظر گرفته شدند.

به گزارش اتحاد آنلاین؛ وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در این مراسم با اشاره به آیه دوم سوره مائده «وَتَعاوَنوا عَلَی البِرِّ وَالتَّقویٰ و لا تَعاوَنوا عَلَی الإِثمِ وَالعُدوانِ ۚ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۖ إِنَّ اللَّهَ شَدیدُ العِقابِ»، گفت: در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید و در راه گناه و تعدّی همکاری ننمایید و تقوا پیشه کنید که مجازات خدا شدید است؛ این اقدام را به فال نیک می گیریم چراکه در ماه رجب پس از ولادت امام جوادالائمه و پیش از میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین(ع) مددکار بزرگ عالم هستی این اتفاق مبارک صورت می پذیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مشکلات عدیده ای که در کرونا دامن گیر همه آحاد جامعه شد، عنوان کرد: افراد در معرض آسیب و کم برخوردار با مشکلات بیشتری روبرو شدند. مددجویان بهزیستی ولی نعمتان انقلاب و نظام هستند؛ لذا در ارائه گزارش از اقدامات بهزیستی برای جمع آوری کمک مومنانه در دفتر حفظ و نشرآثار مقام معظم رهبری به تعطیلی مدارس و عدم دسترسی مناسب دانش آموزان تحت پوشش اشاره کردیم که آقای فتاح اعلام آمادگی برای کمک رسانی به این دانش آموزان تحت پوشش کردند و این شروعی برای توزیع هوشمند 8 هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی با حفظ کرامت انسانی شد.

وی با اشاره به تأمین اعتبار 24 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای خرید 8 هزار تبلت، تصریح کرد: یک همکاری مومنانه بین بخش های مختلف کشور مشتمل بر سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک دستگاه دولتی، بنیاد مستضعفان به عنوان نهادی حاکمیتی و رایتل به عنوان نهاد عمومی و غیردولتی(ارائه سیم کارت رایگان برای دسترسی به فضای اینترنت) شکل گرفت و در پایان نیز مجموعه دیجی کالا به عنوان استارت آپ بدون هزینه توزیع هوشمند تبلت ها را در اقصی نقاط کشور به عهده گرفت.

قبادی دانا، افزود: جمعیت هدف سازمان بهزیستی کشور 8 هزار مددجو امدادبگیر 13 تا 18 سال با رعایت عدالت بود که با مشارکت بخش های مختلف ستادی و استانی بهزیستی این اقدام خوب به عنوان الگو و مدل تعاون در کار خیر شکل گرفت. از لحظه نخست تمام سعی ما بر این باور بود که شان و منزلت اجتماعی این افراد کاملا لحاظ شود و هیچ یک از دانش آموزان رو در رو با سازمانی نشدندو مثل یک شهروند عادی در قالب پلتفرم دیجی کالا این دیوایس به آنها به صورت شفاف و شایسته ارائه شد.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور توزیع هوشمند 8 هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی با حفظ کرامت انسانی در راستای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی صورت گرفته است؛ چراکه فرزندان بهزیستی آینده سازان جامعه هستند و با تحصیل شرایطی را برای خود به وجود می آورد که دیگر نیازمند دریافت مستمری و امداد نباشند و خودشان امدادرسان و کمک حال دیگران خواهند بود.

پرداخت کمک هزینه تحصیلی تشویقی به دانشجویان دولتی تحت پوشش بهزیستی
کمک 20 میلیون تومانی بهزیستی به هر خانواده مددجویان زلزله زده کهگیلویه و بویراحمد
انجام رایگان عمل های پیچیده سوختگی برای مددجویان بهزیستی در بیمارستان شهید مطهری

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha