پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۷۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاکید نماینده ولی فقیه در کردستان بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی

گروه استان ها - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید واحد های تولیدی را توسعه و از تعطیلی آنها به صورت جد جلوگیری کنیم.

تاکید نماینده ولی فقیه در کردستان بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از سنندج، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر امروز در نشست با صنعتگران و کارآفرینان استان که در ساختمان فناوری شرکت شهرک های کردستان برگزار شد، اظهار داشت: عمده مشکلات استان اشتغال و بیکاری است، بنابراین هر مقدار شهرکهای صنعتی افزایش پیدا کنند این معضل کمتر خواهد شد.

وی افزود: باید واحدهای تولیدی را توسعه داده و از تعطیلی آنها به صورت جد جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل اتفاقات مختلف برخی از واحد های تولیدی علی رغم وجود ظرفیت بالا با حداقل تولید کار می کنند.

وی با تأکید بر اینکه تولیداتی که در استان انجام می شود باید تبلیغات مناسبی برای عرضه داشته باشد، گفت: اقدامات دلگرم کننده برای واحد های تولیدی بسیار لازم است.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی ادامه داد: متأسفانه در شهرک های صنعتی شلوغ و پر رونق، برخی از واحد های تولیدی وظیفه خود را انجام نمی دهند و از واحد ها فقط به عنوان انبار استفاده می کنند.

وی اظهار کرد: باید وضعیت تملک اراضی شهرک های صنعتی مشخص شود تا تولیدکنندگان واقعی بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: علی رغم مباحث انجام شده باید در شهرک های صنعتی از سوداگری های موجود جلوگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین با بیان اینکه تعدیلی برخی از واحدهای صنعتی موجود در شهرک های صنعتی نگران کننده است، تصریح کرد: آنچه امروز مشاهده شد گواه از پتانسیل رونق بالقوه را می داد که متأسفانه به آن کم لطفی هایی می شود.

 گسترش صنایع کوچک باعث پیشرفت صنعت استان کردستان می شود 

احمد خسروی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان نیز در این نشست اظهار داشت: ظرفیت ها و استعدادهای خدادادی موجود در استان می تواند باعث رونق کردستان باشد.

وی افزود: منکر وجود ضعف در استان نیستیم اما اگر بخواهیم صنعت کردستان را گسترش دهیم باید صنایع کوچک را در شهرک های صنعتی فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان تصریح کرد: در حال حاضر شهرک های صنعتی در استان فعال هستند اما باید این شهرک ها افزایش یابد چرا که لازمه پیشرفت در استان ارتقاء و گسترش شهرک های صنعتی است.

وی خاطر نشان کرد: از سال 71 تاکنون بیش از یک هزار و 200 قرارداد در شرکت شهرک های استان منعقد شده که بیش از 400 قرار داد تولیدی آن مربوط به سه سال گذشته است.

خسروی با بیان اینکه باید از طریق خرید اراضی بتوانیم شهرک های صنعتی بیشتری را داشته باشیم، اذعان کرد: اگر شهرک های صنعتی را گسترش ندهیم نمی توانیم رونق صنایع کوچک را داشته باشیم.

وی بیان کرد: وقتی بتوانیم زیرساخت مناسب برای شهرک های صنعتی فراهم کنیم خود تولیدکننده ترغیب به سرمایه گذاری برای تولید می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان اعلام کرد: در حال حاضر 12هزار نفر در شهرک های صنعتی استان مشغول به کار هستند و بیش از 800 قرار داد در کردستان منعقد شده است.

انتهای پیام/487/ش

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha