پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۷۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شوراهای شهر و روستا از برنامه های کمیته امداد حمایت کنند

گروه استان ها- رئیس شورای استان یزد با تاکید بر لزوم ریشه یابی و رفع علل فقر در استان یزد گفت: شوراهای شهر و روستا از برنامه های کمیته امداد حمایت کنند.

شوراهای شهر و روستا از برنامه های کمیته امداد حمایت کنند
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از یزد ، سید محمود میرابوالقاسمی نماینده مردم یزد در شورای عالی استان ها و رئیس شورای اسلامی استان ظهر امروز در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان یزد و کمیته امداد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر اظهار داشت: از آموزه های دینی و قرآنی ما بحث احسان و نیکوکاری است که با فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، کمیته امداد حضرت امام خمینی( ره) تشکیل شد و خوشبختانه از زمان تاسیس تاکنون خدمات زیادی به محرومان، مستمندان و ایتام انجام شده که از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

میرابوالقاسمی تاکید کرد: لازم است اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری های استان تمام توان خود را در حمایت از از برنامه های کمیته امداد حضرت امام( ره) به کار گیرند.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان ها ادامه داد: توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد باید به صورت ویژه مدنظرباشد و بتوانیم به وسیله آن مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

کمیته امداد برای بیش از 4 هزار نفر شغل ایجاد کرد
کمیته امداد به مددجویان زلزله زده دنا کمک بلاعوض اعطا می کند
2400 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان ایلام فراهم شده است

وی افزود: لازم است در استان عوامل به وجود آمدن فقر شناسایی و با برنامه ریزی دقیق و جامع این عوامل ریشه کن شود و در این راستا استفاده از ظرفیت های قانونی از جمله قانون برنامه ششم توسعه در بحث حمایتی کمیته امداد ضروری است.

میرابوالقاسمی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان و کمیته امداد حضرت امام( ره) به منظور رفع مشکلات نیازمندان و خانواده های تحت حمایت در قالب نهضت احیای زکات و بهره گیری از ظرفیت های سازمان های مختلف به امضای طرفین رسید.

محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت پرداخت زکات و نقش آن در دست یابی به عدالت اجتماعی، رفع فقر و محرومیت از چهره اسلامی، گفت: بهره گیری از عواید و منافع موضوع تفاهم نامه به نفع فقرا و نیازمندان و همچنین ارائه گزارش از نحوه هزینه کرد زکات دریافتی از جمله تعهدات کمیته امداد در این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه در هفت ماده و به مدت دو سال به امضای رئیس شورای اسلامی استان و مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی( ره) رسیده است.

انتهای پیام/781/ح

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha