پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۷۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روزهای سخت "سی سخت"| بی خانمانی مردم دنا در روزگار کرونا و شرایط سخت اقتصادی / مردم در میان آوار و سرمای شدید گرفتارند + فیلم

گروه استان ها ـ زلزله ۵.۶ ریشتری ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه روز ۲۹ بهمن ماه امسال در شهرستان دنا، خانواده های زیادی را بی خانمان کرده است.

روزهای سخت "سی سخت"|  بی خانمانی مردم دنا  در روزگار کرونا و شرایط سخت اقتصادی / مردم در میان آوار و سرمای شدید گرفتارند + فیلم
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از  یاسوج، زلزله 5.6 ریشتری ساعت 22 و 5 دقیقه و 34 ثانیه روز 29 بهمن ماه امسال در توریستی ترین شهرستان جنوب کشور یعنی دنا، خانواده های زیادی را بی خانمان کرده تا جایی که به دلیل دمای منفی هوا زندگی به سختی جریان دارد و منازل قابل سکونت نیست.

زلزله چهارشنبه 29 بهمن علاوه بر خسارات زیادی که به ساختمان ها و ابنیه در این مناطق وارد کرد، موجب مصدوم شدن تعدادی از شهروندان شد و با وجود سرمای هوا و بارش باران، مردم را به خیابان ها کشاند.

اما پس از اینکه شوک و ترس اولیه ناشی از وقوع زلزله 5.6 ریشتری شهر سی سخت فروکش شد، برخی کمبودها شرایط مردم را دشوار کرد. البته به محض آرام شدن شرایط، اقداماتی جهت راه اندازی کمپ اسکان برای زلزله زدگان انجام شد اما این کمپ ها با استقبال مردم روبه رو نشد، آنطور که گفته می شود خطر شیوع کرونا به دلیل ازدحام جمعیت در کمپ ها و ترس از سرقت وسایل خانه های تخریب شده از جمله دلایل عدم تمایل مردم برای حضور در کمپ هاست.

رئیس سازمان بسیج: سپاه تا آخر کنار زلزله زدگان دنا می ماند/ وسایل مورد نیاز را به منطقه انتقال می دهیم
زندگی بغرنج زلزله زدگان دنا در زمستان سرد؛ خدمات رسانی به مردم تسریع پیدا کند
رئیسی: در کنار مردم زلزله زده خواهیم بود / خانه هایی که من دیدم قابل سکونت نیست / اسکان در کانکس در اولویت باشد + فیلم

در زلزله سی سخت هر چند کسی جان خود را از دست نداد، اما  14 هزار نفر تحت تاثیر زلزله قرار گرفته اند و به بیش از 3 هزار واحد مسکونی از 60 تا 100 درصد خسارت وارد شده است. معنی اش این است: بی خانمان شدن در روزگار کرونا و شرایط سخت اقتصادی.»

هم وطنان مان در سرما و آوار گرفتار شده اند، اما نه تنها مسئولان بلکه عامه مردم نیز باید حواس شان به این عزیزان باشد، درحالی زلزله 5.6 ریشتری منطقه سی سخت خسارات زیادی به ابنیه و ساختمان های منطقه زده است که آغاز برف و کولاک در منطقه امدادرسانی برای اسکان موقت اهالی منطقه را با مشکلاتی روبه رو کرده و حالا مردم بیش از هر زمان دیگری در شرایط شکننده ای قرار گرفته اند و نیازمند توجهی ویژه از سوی مسئولان هستند.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد بر تسریع عملیات اسکان موقت در سی سخت مرکز شهرستان دنا تأکید کرد و افزود: وضعیت اضطراری آواربرداری به سرعت در حال انجام است.

کلانتری در خصوص خدمات دهی در حوزه درمان، عنوان کرد: در همان نخستین ساعات وقوع زلزله یعنی ساعت 22 و 5 دقیقه و 34 ثانیه اولین مرحله امداد و نجات انجام شد و 100 درصد موفقیت آمیز بود در حالی که زلزله سال 96 تلفات جانی داشت.

انتهای پیام/541/ش

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha