پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۷۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اماواگرهای تخریب زمین های روستای علی آباد توسط جهاد کشاورزی پاکدشت + فیلم

گروه استان ها – جهاد کشاورزی شهرستان پاکدشت به منظور اجرای طرح مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز زمین های کشاورزی، مزارع و یک سالن تولید قارچ که همگی دارای مجوز فعالیت و دارای سابقه ای حدود ۸ ساله هستند را تخریب کرده است.

اماواگرهای تخریب زمین های روستای علی آباد توسط جهاد کشاورزی پاکدشت + فیلم
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از  پاکدشت  ، تخریب زمین های کشاورزی و باغات روستای علی آباد، از بین رفتن درخت های 7 و 8 ساله کشاورزان و تخریب سالن قارچ از جمله گلایه های کشاورزان شهرستان پاکدشت در این روزها است.

  درختان 7 ساله باغ زیر آوار دیوارها مدفون شد 

رمضان امام بخشیان یکی از کشاورزانی است که در این تخریب ها ضرر و زیان سنگینی را متحمل شده که در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری اتحاد آنلاین با ارائه مجوز فعالیت کشاورزی و تولید قارچ گفت: من سال ها پیش که جهاد کشاورزی در پاکدشت نبود از جهاد ورامین مدارک کشاورزی دریافت کردم و در زمین های علی آباد که آب کافی ندارد مشغول به فعالیت شدم.

وی افزود: نقشه های هوایی نشانگر 7 ساله بودن درختان من هستند، سال ها برای به ثمر نشستن این درختان تلاش کردم و سال گذشته برای نخستین بار میوه داد.

کشاورز پاکدشتی ادامه داد: آیا جهاد کشاورزی پاکدشت مسئول تخریب مزارع، زمین های کشاورزی و سالن قارچ دارای مجوز است یا وظیفه ترویج کشاورزی زا دارد.

امام بخشیان اظهار داشت: جهاد کشاورزی می توانست با تخریب دیوارها به بیرون از مزرعه از آسیب بیشتر به درختان جلوگیری کند اما در پاسخ به این درخواست ما کشاورزان گفت حتی هزینه این تخریب ها را نیز شما کشاورزان باید بپردازید.

100 فقره ساخت وسازهای غیرمجاز در پیشوا تخریب شد
7 ویلای غیرمجاز در لاریجان مازندران تخریب شد
ماجرای تخریب پارک و جمع آوری تجهیزات آن در منطقه فرهنگ شهر گرگان چه بود؟+تصاویر

 حاصل سال ها تلاش از بین رفت 

حامد گرمابسری دیگر کشاورز پاکدشتی با اشاره به تخریب های ناجوانمردانه جهاد کشاورزی اظهار داشت: من سال هاست برای رشد و پرورش درختان انگور و پسته تلاش کردم اما همه در یک لحظه با رقص تایرهای لودرهای جهاد کشاورزی از بین رفت.

وی افزود: این تخریب ها در حالی صورت گرفت که برای فعالیت کشاورزی مجوز دارم اما چرا باید ثمره سال ها تلاشم این گونه از دست برود.

 ادعای رئیس جهاد بر تخریب اصولی 

جمال فرامرزی رئیس جهاد کشاورزی پاکدشت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری اتحاد آنلاین ضمن تکذیب تخریب درختان از خبرگزاری اتحاد آنلاین خواست تا از صحنه تخریب فیلم خبری تهیه شود.

وی همچنین تخریب سالن قارچ را نیز تکذیب کرد و افزود: تخریب ها اصولی انجام شده و هیچ سالن قارچی را تخریب نکردیم.

به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین، طی گزارش ضبط شده ویدیویی تخریب درختان 7 ساله پسته، انگور و سالن قارچ قابل مشاهده است و همچنین مجوزهای صادره برای کشاورزان نیز مشهود است.

 چرا تاکنون از این کشاورزان مجوز نخواسته بودند 

فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اقدامی که علیه کشاورزان صورت گرفته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری اتحاد آنلاین اظهار داشت: از بین رفتن ثمره سال ها تلاش کشاورزان آن هم در آستانه دهه مبارک فجر از سوی جهاد کشاورزی بسیار ناپسند و قابل تأمل است.

وی افزود: اگر کشاورزان مجوز فعالیت نداشتند چرا تاکنون اقدامی برای تخریب نشده و در آستانه دهه مبارک فجر این اقدام صورت گرفت.

 من از کشاورزان عذرخواهی می کنم

حجت الاسلام والمسلمین قاسم خداپرست امام جمعه شریف اباد در گفت وگو با خبرگزاری اتحاد آنلاین با اشاره به بازدید از زمین های کشاورزی تخریب شده در روستای علی آباد گفت: تنها راه تسکین دل کشاورزان متضرر برکناری رئیس اداره جهاد کشاورزی است.

وی افزود: باید بر دستان کشاورزانی که با وجود کمبود آب توانستن این چنین زمین ها را بارور کنند بوسه زد. بابت این ضرر و زیان ها من از کشاورزان عذرخواهی کردم و از آن ها خواستم این تخریب ها را پای نظام نگذارند.

گزارش از معصومه محمدی

انتهای پیام/ ت

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha