پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۱۷۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مردم خراسان شمالی امسال چقدر "صدقه" دادند؟

گروه استان ها- مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از کسب رتبه دوم مردم این استان در پرداخت صدقه به نیازمندان خبر داد و گفت: مردم نوعدوست استان در ۱۱ ماهه امسال حدود پنج میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند.

مردم خراسان شمالی امسال چقدر "صدقه" دادند؟
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از   بجنورد ٬ به نقل از  روابط عمومی کمیته امداد ، مجید الهی راد با بیان اینکه مردم نوعدوست استان در 11 ماهه امسال حدود پنج میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند اظهار داشت: این استان در ارزیابی های انجام گرفته رتبه دوم کشور را در این زمینه به دست آورد.

وی میزان رشد صدقات نسبت به مدت مشابه سال قبل را 45 درصد عنوان کرد و افزود: این نهاد در بخش تحقق برنامه های طرح صدقات نیز رتبه برتر کشور را کسب کرده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه صدقات جمع آوری شده صرف امور محرومان جامعه می شود٬ ضمن اشاره به نحوه هزینه کرد صدقات مردمی، ادامه داد: احداث مسکن برای خانواده های نیازمند، پرداخت هزینه های درمانی، تأمین بخشی از هزینه های ازدواج فرزندان مددجویان، پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان و پرداخت کمک هزینه معیشتی به خانواده مددجویان از محل صدقات مردمی است.

درآمد حاصل از قالی بافی برای مددجویان کمیته امداد آذربایجان غربی به 61 میلیارد ریال رسید
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره): 219 هزار مستاجر نیازمند در کشور وجود دارد
3700 فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد استان زنجان ایجاد شد

وی در ادامه یادآور شد: برای رفاه حال مردم و افزایش سرعت و دقت رسیدن صدقات به دست نیازمندان، واریز الکترونیکی یا همان صدقات دیجیتال در دستور کار قرار گرفته است.

الهی راد واریز از طریق دستگاه های خود پرداز و همچنین استفاده از کد ussd با وارد کردن #058*8877*  از طریق تلفن همراه و همچنین پرداخت از طریق تلفن ثابت را از طرح های الکترونیکی کمیته امداد عنوان کرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه تمامی ماموران جمع آوری صدقات در سطح شهر مجهز به دستگاه های پوز  اندرویدی هستند افزود: کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه های اجرایی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از ویژگی های مهم این شیوه است.

وی در ادامه به اجرای طرح های خریدار مهربان و بذل سلامتی به منظور کمک به محرومین استان اشاره و اظهار کرد: طرح خریدار مهربان با مشارکت فروشگاه های زنجیره ای در حال اجرا است که در قالب این طرح دستگاه های پوز اندرویدی در فروشگاه ها نصب می شود تا مشتریان در صورت تمایل، مبالغ موردنظر خود را به صورت مستقیم برای کمک به نیازمندان واریز کنند.

الهی راد همچنین در خصوص اجرای طرح بذل سلامتی نیز گفت: این طرح نیز با همکاری پزشکان و مراکز درمانی استان به اجرا رسیده است و بیماران می توانند برای حفظ سلامتی از طریق دستگاه های پوز نصب شده در محل مطب پزشکان و مراکز درمانی صدقه سلامتی خود را به محرومان استان هدیه کنند.

انتهای پیام/311/ح

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha