پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۰۲۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون وزیر صمت: آذربایجان غربی استانداردهای پیشرفته شدن را دارد

آذربایجان غربیارومیه- اتحاد آنلاین- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه مرز و مناطق مرزی فرصت بی بدیل اقتصاد است، گفت: آذربایجان…

معاون وزیر صمت: آذربایجان غربی استانداردهای پیشرفته شدن را دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی رسولیان شامگاه چهارشنبه در جلسه با نمایندگان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی، اظهار داشت: با توسعه اقتصاد مرزی می توان از ظرفیت جوانان منطقه به بهترین نحو استفاده، زمینه اشتغال را فراهم کرد و میزان بیکاری را کاهش داد.

وی با اشاره به تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده طی امسال در کشور گفت: ٢ هزار و ٣٧ واحد صنعتی طی امسال به بهره برداری رسیده که میزان اشتغالزایی آنها ٣۵ هزار نفر بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه توجه به شرکت های دانش بنیان می تواند زمینه توسعه بیشتر را فراهم کند، اظهار داشت: این شرکت ها می توانند با آمیخته شدن با واحدهای تولیدی و صنعتی زمینه توسعه و تجارت را بیش از پیش فراهم کنند. 

وی با اشاره به فعالیت خوشه های صنعتی در کشور، بیان کرد: در حال حاضر ١١٠ خوشه صنعتی در سطح کشور فعال است. 

رسولیان گفت: این خوشه ها در آذربایجان غربی نیز باید مورد توجه قرار گیرد و به خصوص در بخش تولید مبل نیز می توان با راه اندازی خوشه صنعتی زمینه صادرات را بیش از پیش فراهم کرد. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: باید در ابتدا پتانسیل های جغرافیایی منطقه شناسایی شوند و سپس سرمایه گذاری صورت گیرد. 

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر گفت: باید اقتصاد مرزی در این استان توسعه یابد و مسوولان این مساله را در اولویت خود قرار دهند. 

وی تاکید کرد: استفاده از پتانسیل مرزی در اولویت باشد و واحدهای صنعتی احیا و جوانان صاحب اشتغال شوند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال جاری ٨۵ واحد صنعتی راکد در این استان احیا شده و به چرخه تولید برگشته است.

نادر صادقی اضافه کرد: این میزان واحد احیا شده هدف گذاری ما بود و امید است این میزان به ١٠٧ مورد طی امسال برسد.

وی با اشاره به فعالیت کلینیک عارضه یابی در آذربایجان غربی اظهار داشت: این کلینیک واحدهای تولیدی را رصد و زمینه فعال سازی واحدهای تولیدی را فراهم می کند.

وی ادامه داد: با حمایت دولت تدبیر و امید طی سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۵۵٠ میلیارد تومان برای جهش تولید در استان تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: فضای کسب و کار در استان مطلوب بوده و شاهد عملیات های مناسب در سطح استان هستیم. 

صادقی اظهار داشت: برای تسهیل سازی فرآیند تولید باید زیرساخت های شهرک های صنعتی در استان توسعه و بهبود یابد. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: ٢۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان وجود دارد که ٢ هزار و ٢٠٠ قرارداد حق انتفاع در این شهرک ها و نواحی امضا شده است. 

حسن حاتمی بیان کرد: یک هزار و ٣٨٠ واحد پروانه بهره برداری دارند و یک هزار و ١٠ مورد مورد از این تعداد فعال است. 

وی اضافه کرد: ٣٧٠ واحد تولیدی و صنعتی مسقر در شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی غیرفعال و راکد است. 

به گزارش اتحاد آنلاین، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سفری ٢ روزه به آذربایجان غربی از شهرک های صنعتی استان بازدید خواهد کرد. 

آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ای به شمار می رود. 

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha