پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۰۱۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشارکت بخش خصوصی در طرح های آب و فاضلاب اصفهان ۶۲ برابر شد

اصفهاناصفهان - اتحاد آنلاین - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح های آب و فاضلاب این استان به ویژه در هفت سال اخیر رشد قابل توجهی پیدا کرد و ۶۲ برابر شد.

مشارکت بخش خصوصی در طرح های آب و فاضلاب اصفهان ۶۲ برابر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هاشم امینی روز چهارشنبه در گفت و گو با اتحاد آنلاین افزود: در دوره زمانی ۸۷ تا ۹۲ بالغ بر ۲۷۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های آب و فاضلاب استان انجام گرفت و این رقم در سال های فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم به ۱۶ هزار و ۹۸۸ میلیارد ریال رسید.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۲ قرارداد کلان برای مشارکت بخش غیردولتی منعقد شد تصریح کرد: این قراردادها با مجتمع فولاد مبارکه، ذوب آهن و شهرداری های چند شهر بود.

امینی به لزوم برنامه ریزی برای جذب سرمایه فعالان اقتصادی اشاره و تصریح کرد: در بخش پساب برای تامین آب صنعت فعالیت های خوبی در استان در سال های اخیر انجام گرفت تا میزان وابستگی صنایع به آب رودخانه زاینده رود کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها با مشارکت بخش خصوصی بطور چشمگیری افزایش می یابد خاطرنشان کرد: باتوجه به گستردگی استان و تعدد فعالیت ها و خدمات شرکت آب و فاضلاب، جذب سرمایه بخش خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار است.

امینی با بیان اینکه تامین آب پایدار و سالم در مناطق شهری و روستایی بدون نگاه تبعیضانه از اولویت های این شرکت به شمار می رود اضافه کرد: در هفت سال اخیر سه هزار و ۷۲۴ کیلومتر لوله گذاری آب و فاضلاب در این استان با همین هدف انجام شد.

طول شبکه توزیع آب در اصفهان ۱۱ هزار و ۹۱۷ کیلومتر و طول شبکه جمع آوری فاضلاب این استان هفت هزار و ۸۵۳ کیلومتر است.

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک میلیون و ۱۸۰ هزار مشترک را زیر پوشش دارد.

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha