پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۵۰۰۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مردان در سن بالای ۳۰ سال هر ۶ ماه یک بار غربالگری سلامت انجام دهند

گروه استان ها ـ قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواستار توجه بیش از پیش مردان به سلامت خود شد.

مردان در سن بالای ۳۰ سال هر ۶ ماه یک بار غربالگری سلامت انجام دهند
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کاظم فرهمند در گفت وگو با خبرنگار اتحاد آنلاین در  مشهدمقدس  اظهار داشت:یکم تا هفتم اسفند ماه به نام هفته ملی سلامت مردان نامگذاری شده و معتقدیم که این هفته زمانی جهت یادآوری مردان در بحث توجه به سلامتشان بوده، زیرا مردان مسئولیت خانواده را دارند.

وی افزود: مرد ستون خانواده است و با بیماری و یا فوتش آسیب های زیادی به خانواده و بازماندگانش تحمیل می شود و زنان به عنوان مدیر خانه باید پیگیر سلامت همسران خود باشند و توصیه ما این است که مردان در سن بالای 30 سال هر 6 ماه یک بار غربالگری سلامت را انجام دهند.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواستار توجه بیش از پیش مردان به سلامتشان شد و گفت: آقایان به فکر همسران و فرزندان خود هستند، اما به فکر خود نه، این کار ایثارگری نیست و ناآگاهی است، زیرا اگر به خودشان آسیب برسانند به کل خانواده شان آسیب رسانده اند.

فرهمند اضافه کرد: عمده ترین بیماری های مردان قلب و عروق و مغز و اعصاب بوده، ضمن اینکه بیشترین افراد آسیب دیده و فوتی ناشی از سوانح هم این گروه جنسی هستند.

رونمایی از نسل پنجم سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی/ نبود نگاه بهره ورانه در نظام سلامت
تمام خدمات درمانی بیمه سلامت خراسان شمالی الکترونیکی می شود
موج چهارم شیوع کرونا در آذربایجان غربی آغاز شده است؛ عادی انگاری بلای سلامتی

وی بیان کرد: اقدامات متعددی در زمینه سلامت مردان صورت گرفته که از جمله آنها می توان به تدوین و اجرای موفق پایلوت برنامه سلامت مردان، تدوین دستورالعمل های خودمراقبتی مردان، اجرای پویش های مختلف در هفته ملی سلامت مردان، اجرای پروژه های تحقیقاتی و هماهنگی های بین بخشی متعدد در زمینه سلامت مردان، مکاتبات و گزارش های متعدد ملی و بین المللی در زمینه سلامت مردان و ارتباط منسجم و مداوم با دانشگاه های علوم پزشکی کشور در زمینه سلامت مردان اشاره کرد.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برنامه های هفته ملی سلامت مردان امسال با توجه به شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در سال های قبل برنامه های حضوری را در محل های کار و مساجد داشتیم، اما متأسفانه امسال به دلیل وضعیت بحرانی کرونایی برگزاری حضوری این برنامه ها امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/281/ش

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha