پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۹۹۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نامحبوب ولی مورد نیاز

یک رسانه آلمانی نوشت: 4 هفته از آغاز کار بایدن می گذرد و لیست سران کشورها و دولت هایی که کاخ سفید با آنها تماس می گیرد، هر روز طولانی تر شده و به همراه آن نتانیاهو بیشتر تحقیر می شود.

نامحبوب ولی مورد نیاز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش بین الملل اتحاد آنلاین، روزنامه آلمانی زوددویچه سایتونگ افزود: برای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بدترین مجازات نادیده گرفته شدن است: او که مباهات می کرد با دونالد ترامپ رابطه شخصی خاصی داشته و می تواند دستور کار رئیس جمهور آمریکا را تعیین کند، اکنون باید منتظر حتی یک تماس بماند.

در ادامه آمده است: سه ماه از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تقریباً چهار هفته از آغاز به کار بایدن می گذرد. لیست سران کشورها و دولت هایی که کاخ سفید با آنها تماس می گیرد، هر روز طولانی تر شده و به همراه آن نتانیاهو بیشتر تحقیر می شود.بایدن فعلاً نتانیاهو را نادیده می گیرد. این امر فقط به خاطر رابطه نزدیک او با ترامپ نیست، بلکه بایدن فراموش نکرده که نتانیاهو پیشتر اوباما را بارها فریب داده و همچنین نخست وزیر اسرائیل با تلاش های اوباما برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه مقابله کرده است.

این روزنامه نوشت. نتانیاهو به بایدن، و بایدن نیز به نتانیاهو نیاز دارد. اولین عامل، پول است: اسرائیل سالانه حداقل حدود سه میلیارد دلار کمک نظامی دریافت می کند. بایدن می تواند از این کمک های نقدی به عنوان اهرم فشار برای نفوذ و محدودسازی نتانیاهو استفاده کند. از سویی همکاری بین آمریکا و اسرائیل با توجه به ایران نیز ضروری است. نتانیاهو دیگر نمی تواند همانند هنگام فسخ توافق هسته ای با ایران، بر ترامپ تأثیر بگذارد.

این رسانه آلمانی اینگونه تحلیل کرد که اسرائیل با حملات شدید خود به مواضع ایران در سوریه، در درگیری های خاورمیانه مداخله می کند. این بدان معنی است که تل آویو نقشی اساسی در اجرای سیاست رئیس جمهور جدید آمریکا در قبال ایران خواهد داشت. بنا به این علل، نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور آمریکا باید به رغم همه خصومت های شخصی با یکدیگر کنار بیایند.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha