پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۹۸۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایتی از خطابه های آتشین آیت الله ضیاءآبادی/عالمی که مصداق روایت «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود

گروه استان ها ـ آیت الله ضیاءآبادی مصداق روایت «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود و با برکت زندگی کرد و آینده خود را ساخت و قیامتش را آباد کرد.

روایتی از خطابه های آتشین آیت الله ضیاءآبادی/عالمی که مصداق روایت «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در گفت وگو با خبرگزاری اتحاد آنلاین در قزوین با بیان اینکه آیت الله ضیاءآبادی حدود 7 دهه فعالیت تبلیغی انجام می داد، اظهار داشت: این عالم وارسته تاثیر فراوانی بر معنویت مردم داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: آیت الله ضیاءآبادی در عمر پر برکت خود اقدامات گسترده ای را در حوزه مسائل دینی به سرانجام رساند و ذکر، نام و یاد پروردگار متعال را در زندگی مردم جاری کرد.

وی افزود: این عالم وارسته در زمان حیات خود به برپایی کلاس های اثرگذار تفسیر قرآن کریم می پرداخت و انواع تبلیغات با برکت و موثر دینی را در راه هدایت مردم انجام می داد.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه آیت الله ضیاءآبادی در گذشته به تبلیغ دین در میان مردم قزوین می پرداخت اظهار داشت: پس از گذشت مدتی این عالم وارسته به تهران رفت و در پایتخت جلسات تفسیر قرآن کریم و اخلاق را برپا می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: این عالم فقید در سن 92 سالگی در حالی دعوت حق را لبیک گفت که اقدامات گسترده و خدمات ارزشمندی را در حوزه مسائل دینی و مذهبی انجام داده بود.

وی افزود: آیت الله ضیاءآبادی از شاگردان آیت الله بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی (ره) بود و توانست در طول حیات خود شاگردان زیادی را تربیت کند.

امام جمعه قزوین گفت: مردم همانطور که در ایام حیات این عالم، از وجود او بهره مند شدند پس از فوت او نیز می توانند دست نوشته ها و مطالبی که از او به جا مانده را استفاده کرده و بیش از پیش استوارانه در مسیر دین قدم بردارند.

آیت الله سید محمد ضیاءآبادی، در ضیاءآباد واقع استان قزوین زاده شد این در حالی است که مدتی در قزوین درس خواند و سپس راهی قم شد و فقه، اصول، اخلاق و تفسیر قرآن کریم را فرا گرفت. 

خطابه های آتشین آیت الله ضیاءآبادی هرگز به فراموشی سپرده نمی شود

آیت الله علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری نیز در گفت وگو با خبرگزاری اتحاد آنلاین در قزوین اظهار داشت: آیت الله ضیاءآبادی، زمانی ممتد و طولانی در خدمت قرآن کریم و اخلاق اهل بیت(ع) بود.

وی با بیان اینکه این عالم فقید عمری را در جهت تهذیب نفس و اخلاق صرف کرد، افزود: این عالم ربانی در طول حیات خود، مردم را با احادیث شریف و کلام پرودگار متعال آشنا می کرد.

اسلامی عنوان کرد: سخنرانی های آتشین و خطابه های سنگین این عالم وارسته در مساجد قزوین هرگز به فراموشی سپرده نمی شود چراکه وقتی برخی از دولتیان رژیم پهلوی در مراسم سخنرانی آیت الله ضیاءآبادی حضور می یافتند، صحبت های او مضاعف، سنگین تر و کوبنده تر می شد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: طنین صدای سخنرانی های آتشین این عالم فقید پیش از بهمن 57 هنوز در گوش نسل اول و دوم انقلاب شنیده می شود.

وی با بیان اینکه حالات معرفتی این عالم ربانی مثال زدنی است، عنوان کرد: در سال 49 همزمان با آیت الله ضیاءآبادی به مکه مکرمه مشرف شده بودیم در حالی که در مسجدالحرام، حالات معرفتی، تضرع و مناجات او کاملا عیان بود.

اسلامی اظهار داشت: این عالم بزرگ تربیت شده حوزه علمیه قم بود و از شاگردان برجسته آیت الله بروجردی، علامه طباطبایی و حضرت امام خمینی(ره) به شمار می رفت.

آیت الله سید محمد ضیاء آبادی از چهره های ارزشمند و مفسران بزرگ شیعه است، و از علمای برجسته و خطبای نامدار و دانشمند عصر حاضر خوانده می شود، وی بعد از مدتی اقامت در حوزه قزوین، در سال 1328 شمسی راهی حوزه علمیه قم شد و به مدت 12 سال از محضر اساتید این شهر استفاده کرد این در حالی است که سپس به پایتخت رفت و معظم له در طول بیش از 40 سال اقامت در تهران منشاء خدمات علمی و فرهنگی و عمرانی زیادی شد.

این عالم فقید در 20 بهمن ماه سال جاری دعوت حق را لبیک گفت، این در حالی است که پیکر مطهر آن مرحوم برای خاکسپاری به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی منتقل شد.

انتهای پیام /ش

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha