پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۹۸۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«هنروتجربه» خواستار بخش رسمی و سیمرغ مستقل در جشنواره فیلم فجر شد

مؤسسه «هنروتجربه» در بیانیه ای نسبت به جایگاه سیمرغ «هنروتجربه» در جشنواره ملی فیلم فجر واکنش نشان داده و بر لزوم برگزاری جشنواره ای مستقل برای جریان سینمای هنری و تجربی تأکید کرد.

«هنروتجربه» خواستار بخش رسمی و سیمرغ مستقل در جشنواره فیلم فجر شد
- اخبار فرهنگی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین در زیر چند خبر سینمایی را می خوانید: 

واکنش «هنروتجربه» به بیانیه داوران جشنواره فیلم فجر 39

با پایان سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر و اعلام برندگان که با بیانیه هیئت داوران همراه بود و در آن درباره سیمرغ هنروتجربه و اهدا نشدن آن نکاتی مطرح شد، مؤسسه «هنروتجربه سینمای ایرانیان» با تأکید بر لزوم اختصاص بخش مستقلی به فیلم های هنروتجربه در جشنواره ملی فیلم فجر نکاتی را درباره برخورد این رویداد سینمایی با جریان سینمای هنری و تجربی متذکر شد. 

متن بیانیه مؤسسه «هنروتجربه» بدین شرح است:

«به نام خدا

مؤسسه «هنر و تجربه سینمای ایرانیان» از رویکرد هیئت محترم داوران این دوره از جشنواره فجر مبنی بر لزوم اختصاص بخش مستقل هنروتجربه در جشنواره که در بند چهارم بیانیه این هیئت منعکس شده استقبال می کند.

مؤسسه سینمایی «هنر و تجربه» با تأکید بر ضرورت احترام به همه سلایق سینمایی در یک جشنواره ملی، معتقد است نمی توان به بهانه فیلم های پرمخاطب، سینمادوستان را از دیدن فیلم های هنری و تجربی محروم کرد.

نکته دیگری که اشاره بدان ضروری است، این است که اصلاح ساختارها و رویه های منسوخ و حذف تفکیک فیلم ها به سینمایی و ویدئویی از ضروریات عصر دیجیتال است و تا زمانی که این اصلاح صورت نپذیرد، بخشی از فیلم های کیفی سینمای هنری و تجربی به بهانه داشتن پروانه ویدئویی و علی رغم موفقیت های خیره کننده در جشنواره های معتبر جهانی از حضور در این جشنواره منع می شوند.

این مؤسسه همچنان تأکید می کند عنوان سیمرغ «هنر و تجربه» به دلیل فقدان اطلاع دست اندرکاران محترم جشنواره از پیشینه این جریان قدرتمند، بهتر است با نام دیگری در مجموعه سیمرغ های جشنواره قرار گیرد.

با توجه به تأکید مکرر دست اندرکاران محترم جشنواره و هیئت داوری ادوار مختلف جشنواره طی 7 سال گذشته و برای حفظ هویت این نوع سینمای مهم و پرهیز از خدشه به آن در یک جشنواره با رویکرد فقط مخاطب عام، این مؤسسه در تلاش است تا جشنواره اختصاصی و مستقل سینمای «هنر و تجربه» را در سالیان آینده برگزار کند.

در پایان پیشنهاد می شود در صورت اصرار به ادامه روند فعلی، بخش «هنر و تجربه» به عنوان یکی از بخش های رسمی جشنواره فیلم فجر(«نگاه نو» و فیلم کوتاه و مستند) پذیرفته شود و مثل همان بخش ها یک هیئت داوری مجزا برای اهدای سیمرغ بهترین فیلم «هنر و تجربه» در نظر گرفته شود.

بهمن 1399»

جزئیات برگزاری جشنواره فیلم «موج» کیش

مراسم افتتاحیه چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش به دبیری ابراهیم حصاری عصر روز پنجشنبه 30 بهمن ماه ساعت 17:30 در سالن خلیج فارس منطقه آزاد کیش با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

در مراسم افتتاحیه این رویداد، رضا اردلان رئیس جشنواره در سخنانی به تشریح برنامه های این رویداد طی سه دوره برگزاری و اهداف نخستین دوره برگزاری آن به صورت بین المللی خواهد پرداخت.

از روز جمعه اول اسفندماه نمایش فیلم ها و کارگاه های آموزشی جشنواره  کلید می خورند. در این دوره 2 کارگاه سینمایی تدارک دیده شده که در روزهای اول و دوم اسفندماه برگزار می شوند. 

اولین کارگاه از سری کارگاه های آموزشی چهارمین جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش با نام «داستان کامل» روز جمعه یکم اسفندماه ساعت 22 برگزار می شود. مدرس این کارگاه محمد گذرآبادی نویسنده و مترجم آثار سینمایی است.

دوم اسفند ماه همزمان با سومین روز برگزاری جشنواره دومین کارگاه «داستان گویی از خانه تا دنیا» ساعت 22 برگزار می شود. الهه نوبخت تهیه کننده و پخش کننده بین المللی سینما مدرس این کارگاه است.

براساس این گزارش، کیانوش عیاری، تورج اصلانی، هومن سیدی، مهوش شیخ الاسلامی و محسن استادعلی آثار بخش «ملی» چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش را داوری کردند.

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش به دبیری ابراهیم حصاری از تاریخ 18 تا 21 فوریه 2021 مصادف با 30 بهمن لغایت 3 اسفند در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

مخترع داروی زخم «بیماران پروانه ای» جلوی دوربین آمد/ «جنگ دوست داشتنی» به شبکه نمایش خانگی رسید
گوینده خبر فتح خرمشهر با مستند «ماسک» به تلویزیون می آید + فیلم

انتهای پیام/ 

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha