پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرعت رشد اقتصاد هند در ۲۰۲۱ از چین پیشی می گیرد

پیش بینی می شود اقتصاد هند در سال جاری میلادی به سرعت از رکود فعلی بیرون آمده و ۹.۷ درصد توسعه یابد، در حالی که رشد اقتصاد چین ۸.۶ درصد تخمین زده می شود.

سرعت رشد اقتصاد هند در ۲۰۲۱ از چین پیشی می گیرد
- اخبار اقتصادی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین به نقل از راشا تودی، اطلاعات شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا نشان می دهد هند در اوایل 2021 جای خود را به عنوان کشور دارنده سریع ترین رشد اقتصادی جهان از چین باز پس می گیرد. چین دو سال است در رتبه اول قرار دارد.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید.

این شرکت مستقر در لندن انتظار دارد اقتصاد هند در سال جاری میلادی به سرعت از رکود فعلی بیرون آمده و 9.7 درصد توسعه یابد یعنی سریع تر از سایر اقتصادهای بزرگ دنیا. رشد اقتصاد چین 8.6 درصد پیش بینی می شود.

 دلیل اصلی رشد اقتصاد هند افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ماه های اخیر و بسته محرک اقتصادی 266 میلیارد دلاری آن خواهد بود که در ماه مه توسط دولت برای کمک به احیای اقتصاد از تأثیرات همه گیری ویروس کرونا تصویب شد.

اقتصاد هند احتمالاً 7.7 درصد در سال مالی 21-2020 کوچک خواهد شد
افت مصرف سالانه نفت هند برای اولین بار طی 21 سال گذشته

 به علاوه، کاهش موارد ابتلا به کرونا در این کشور به همراه افزایش تقاضا طی فصل جشن ها باعث رشد احتمالی اقتصاد آن می شود.

طبق گزارش این شرکت تحقیقاتی، کمپین واکسیناسیون سراسری علیه کرونا که در اوایل همین ماه به راه افتاده، بخش های آسیب دیده از جمله حمل و نقل، اقامت و تفریحات را به مسیر رشد بازمی گرداند.

 گارجی رائو، تحلیلگر اقتصادی در موسسه گلوبال دیتا می گوید:«کاهش محدودیت های کرونایی به همراه محرک های بزرگ مالی از طرف دولت باعث عملکرد بهتر شاخص مدیران خرید ، تولید و خدمات در هند از ماه اوت 2020 شده است».

 انتهای پیام/49

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha