پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سهم استان قزوین از افزایش بودجه استان ها بسیار ناچیز است

گروه استان ها- نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: از دیدگاه دولت استان قزوین استانی برخوردار است و امسال افزایش بودجه چندانی برای آن در نظر گرفته نشده است.

سهم استان قزوین از افزایش بودجه استان ها بسیار ناچیز است
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از قزوین، رجب رحمانی در حاشیه کارگاه تخصصی توسعه و تجهیز اردوگاه های دانش آموزی که عصر دیروز در محل اردوگاه یانس آباد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصلاحات مجلس در مورد لایحه بودجه، فارغ از جانبداری های سیاسی در جهت پیشبرد اهداف کشور و بهبود وضع معیشتی مردم صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه مجلس با تمام توان از کسری بودجه جلوگیری خواهد کرد افزود: حدود 10 الی 15 درصد کسری بودجه قابل قبول است اما بیشتر از آن غیرمنطقی است زیرا ضربه اصلی بر معیشت مردم و تخریب چهره بین المللی ایران در جامعه جهانی وارد خواهد شد.

رحمانی عنوان کرد: دولت در لایحه بودجه استخراج و فروش نفت را تا 2 میلیون و 300 هزار بشکه پیش بینی کرده بود که با وضعیت موجود و بررسی سوابق، این میزان دور از انتظار است و مجلس آن را تا یک میلیون و 300 هزار بشکه تقلیل داده است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: این دوره مجلس نسبت به لایحه بودجه تقدیمی از سوی دولت، توجه بسیاری خواهد داشت زیرا بسیاری از مسائل در بودجه تقدیمی عنوان شده که درصد تحقق یافتن آنها بسیار کم است و این در حالی است که باید در مجموع، بودجه به نفع مردم بسته شود و قابلیت عملیاتی شدن را داشته و راه های سوءاستفاده توسط برخی سودجویان بسته شود.

وی اضافه کرد: تنظیم بودجه باید به نحوی باشد که از دیدگاه بین المللی کشور ایران را جامعه ای دچار ضعف و وابستگی به کشور دیگری نشان ندهد که منتظر برخی توجهات خارجی یا مذاکره بر سر معیشت مردم باشد، بودجه باید به نحوی تفسیر شود که کشور با قدرت در اداره امور و رفع مشکلات معیشتی مردم قدم بردارد.

رحمانی خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار بودجه توسط کمیسیون برنامه و بودجه در 13 بند تنظیم شده است که یکی از موارد آن شفاف سازی است و باید درآمدها، هزینه ها، حقوق افراد، دریافت ها و پرداخت ها همچون اتاق شیشه ای برای جامعه عیان باشد.

وی گفت: اصلاحات این دوره از مجلس در مورد لایحه بودجه فارغ از جانبداری های سیاسی جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و رونق در معیشت مردم است، امیدواریم با دقت نظر نمایندگان که در عین جوانی، بسیار فهیم و با تجربه اند بتوان با همکاری مجلس و دولت اقداماتی در جهت استقلال و شکوفایی استعدادها و افزایش قدرت حاکمیت ملی برداشت.

نماینده استان قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: سه درصد از درآمد نفت به بودجه استان ها تعلق می گیرد که در حال حاضر یک سوم برای استان های صاحب منابع نفت و گاز و دو سوم دیگر بین سایر استا ن ها تقسیم می شود.

رحمانی با بیان این که از دیدگاه دولت شاخص های محرومیت در استان قزوین بسیار پایین است افزود: این موضوع به برخی کوتاهی های صورت گرفته از سوی مدیران سابق استان برمی گردد که محرومیت های استان را به درستی گزارش نکرده اند در نتیجه بودجه محرومیت زدایی استان قزوین نسبت به سایر استان ها اصلاً قابل مقایسه نیست.

وی خاطرنشان کرد: در مقایسه بودجه سال 99 و سال 1400 برخی از استان ها تا 2 هزار میلیارد تومان بودجه تملک دارایی هایشان افزایش یافته است برخی استان ها تا 800 میلیارد و برخی تا 500 میلیارد اما متاسفانه سهم استان قزوین تنها 30 میلیارد تومان افزایش بودجه بوده است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: این گلایه ها در حضور نوبخت و مدیر استان های سازمان برنامه و بودجه مطرح شده تا در جهت افزایش بودجه استان قزوین تا میانگین افزایش سایر استان ها، تصمیم گیری شود، قطعا مسئولان استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر افزایش بودجه در جهت پیشرفت و آبادانی قزوین اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام/ح

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha