پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

میزان تخصیص روغن به استان فارس با جمعیت آن تناسب ندارد

گروه استان ها- نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس با بیان این که میزان تخصیص روغن به استان فارس با جمعیت آن تناسب ندارد و همین سبب کمبود روغن شده گفت: استان فارس چهارمین استان کشور از نظر جمعیت است و نگاه به این استان باید ویژه باشد.

میزان تخصیص روغن به استان فارس با جمعیت آن تناسب ندارد
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از شیراز، مشکل کمبود روغن در استان فارس همچنان پابرجا است و با وجود وعده های بسیار برای حل این مشکل، همچنان مردم با قفسه های خالی از روغن فروشگاه ها و صف های طولانی توزیع روغن روبه رو هستند.

در جدیدترین واکنش به مشکل کمبود روغن در استان فارس نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی به طرح سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخته است.

حسین حسین زاده اظهار داشت: با وجود گذشت چندماه از معضل کمبود روغن خوراکی هنوز این مشکل برطرف نشده و مردم برای تامین روغن مصرفی خود باید در صف های طولانی به انتظار بایستند.

وی افزوده است: در این چند روز و در شهرهای مختلف کشور، از جمله شهرهای جنوبی استان فارس و به ویژه لار، شاهد سوء مدیریت در این رابطه هستیم. باید دقت کنیم که بیشتر این شهر ها در وضعیت زرد قرار داشته و هر گونه سهل انگاری و ایجاد تجمع های این چنینی می تواند ما را در شرایط بحرانی ویروس کرونا قرار دهد.

حسین زاده گفت: بنابراین لازم است وزارت صمت هر چه سریع تر نسبت به برطرف شدن این معضل و همچنین توزیع مناسب روغن اقدام کرده و به این سوالات جواب دهد که برنامه وزارت صمت، برای برطرف کردن معضل کمبود روغن در روزها و ماه های آتی سال چیست؟ در چه تاریخی این معضل برطرف می شود؟ برای توزیع مناسب روغن به ویژه در این شرایط خاص همه گیری کرونا، چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

گزارش اتحاد آنلاین نتیجه داد؛ توزیع 1000 تن روغن خوراکی در اردبیل آغاز شد
افزایش 30 برابری تولید در بزرگ ترین کارخانه روغن هرمزگان با حمایت دستگاه قضایی
خط تولید کارخانه روغن نباتی استان کرمان به کما می رود / چشم امید 300 کارگر به تامین مواد اولیه + تصاویر

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آن گونه که در جلسه مجمع نمایندگان و استاندار فارس با معاون اول رئیس جمهور مطرح شد مصرف ماهانه روغن استان فارس حدود 8 هزار تن است اما در حال حاضر ماهانه 1800 تن روغن به استان تخصیص داده می شود و به همین دلیل این کمبود وجود دارد.

حسین زاده با بیان این که تخصیص روغن به استان فارس با جمعیت آن تناسب ندارد به همین دلیل با چالش کمبود روغن روبه رو شده است تاکید کرد: وضعیت تخصیص روغن باید برطرف شود چون استان فارس چهارمین استان کشور از نظر جمعیت است و نگاه به این استان باید ویژه باشد.

وی با اشاره به قول مساعد معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری و برطرف شدن مشکل روغن در استان فارس عنوان کرد: از آنجا که مشکل کمبود روغن در جنوب استان فارس همچنان پابرجا است از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستیم که با حضور در کمیسیون به سوالات ما در مورد این مشکل پاسخ دهد و دلیل آن را توضیح دهد.

حسین زاده می افزاید: از آنجا که مردم به روغن نیاز دارند و مشکل همچنان پا برجا است برطرف کردن مشکل روغن با جدیت پیگیری می شود.

انتهای پیام/422/ح

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha