پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دشتیاری محرومیت های زیادی دارد/ دولت برای توسعه این شهرستان تازه تاسیس "کارگروه ویژه" تشکیل دهد

گروه استان ها ـ رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی دشتیاری گفت: برای توسعه شهرستان تازه تاسیس دشتیاری باید دولت  همه ظرفیت های خود را بکار بگیرد و یک کارگروه متشکل از نخبگان،کارشناسان و مردم محلی بصورت ویژه تشکیل دهد.

دشتیاری محرومیت های زیادی دارد/ دولت برای توسعه این شهرستان تازه تاسیس "کارگروه ویژه" تشکیل دهد
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منصور امیری در گفت وگو با خبرنگار اتحاد آنلاین در دشتیاری اظهار داشت: شهرستان نوپای دشتیاری با ظرفیت های عظیم خدادای از جمله صید و صیادی  مجتمع های بزرگ پرورش میگو در گواتر و رودیک، کشاورزی پروژه 6000 هکتاری باهوکلات و حاشیه رودخانه آن، مرز بین المللی ریمدان و بازارچه مرزی در پسابندر ظرفیت های هستند که متاسفانه در سال های اخیر نه تنها برای توسعه آن کار نشده است بلکه بطور کلی رو به فراموشی سپرده و در بعضی از موارد بصورت جزیی پیشرفت های داشته است.

تازیانه سرما بر تن باغات موز دشتیاری/ نابودی زحمات کشاورزان بلوچستان بر اثر "سرمای کم سابقه" + فیلم
8000 نفر در دشتیاری معطل یک پروژه مهم آبرسانی/ وقتی شرکت آب به تعهدات و وظیفه ا ش عمل نمی کند
پیگیری گزارش| 4000 نفر در "دشتیاری" معطل ساخت یک پل/ انسداد راه و اختلال در کار مردم در پی هر بارش + فیلم

وی افزود: برای توسعه، آبادانی وپیشرفت شهرستان دشتیاری باید دولت  همه ظرفیت های خود را بکار بگیرد و یک کارگروه متشکل از نخبگان،کارشناسان و مردم محلی بصورت ویژه تشکیل دهد تا مردم شاهد شکوفایی شهرستان دشتیاری باشند.

امیری در ادامه خاطرنشان کردند: مرز بین المللی ریمدان نه تنها برای استان سیستان و بلوچستان بلکه برای شرق کشور تحول آفرین است چرا که ریمدان کوتاه ترین مسیر برای صادرات و واردات کالا و نقطه اتصال بین بندر گوادر پاکستان و بندر چابهار در ایران است ،پایانه مرزی در ماه اخیر افتتاح شد متاسفانه مسیر 53 کیلومتری آن هیچ اقدامی صورت نگرفت در صورتیکه روزانه 150 الی 200 کامیون تردد دارند که گاهاً اتفاقات تلخ و زیان باری رخ داده است.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دشتیاری گفت: اگر بتوانیم ظرف مدت کوتاهی به یک برنامه ریزی بلند مدت برای توسعه  آبادانی و پیشرفت شهرستان دشتیاری دست پیدا کنیم به جرات می توانم بگویم حتی با اعتباری که سالانه دولت به شهرستان دشتیاری اختصاص می دهد خودکفا خواهیم شد، چون درآمدهای بخش شیلات، مرز و کشاورزی بیشتر از اعتبار موجود خواهد بود و نقش بسزایی برای توسعه زیرساخت های این شهرستان دارد.

وی به افراد فاقدین شناسنامه اشاره کردند و افزود: متاسفانه یکی از معضلاتی که در شهرستان دشتیاری داریم افراد فاقد شناسنامه هستند که چندین ساله پرونده ها بلاتکلیف بوده و هویت این افراد نامشخص هست امیدوارم در سریع ترین زمان با تشکیل کارگروه هویت این افراد را مشخص کنیم که بیشترین آسیب های اجتماعی در همین افراد دیده می شود و جامعه را نیز دچار مشکل کرده است.

امیری با بیان اینکه هیچ یک از شهرستان های سیستان و بلوچستان 3 ظرفیت مهم اقتصادی ،تجاری شیلاتی کشاورزی و مرزی  را در خود ندارد گفت: دست همه نخبگان محلی و کسانی که میتوانند نقشی در توسعه شهرستان دشتیاری دارند به گرمی می فشاریم و از آنان دعوت می کنیم برای استفاده بهتر و مطلوب تر با همفکری برای رشد و تعالی دشتیاری پیش قدم شوند چرا که معیشت مردم جز اولویت های برنامه کاری شورای اسلامی شهرستان دشتیاری است.

وی در پایان خواستار ارتقای شخص های بهداشتی و درمانی ،آموزشی  جاده ای ، آب ، برق و... شد و خاطرنشان کرد : جامعه ما زمانی رشد و تکامل خواهد رسید تا امکانات اولیه زندگی مردم فراهم شوند متاسفانه باید گفت در شاخص های اشاره شده، شهرستان دشتیاری از آخر در کشور اول است و نیاز است در این زمینه مسئولان شهرستان بیشتر همت کنند تا به حداقل برسانیم و شهرستان دشتیاری باتوجه به نوپا بودن آن استقرار تعدادی از ادارات نیازمند اولیه شهروندان و مردم عزیز است دولت باید در سریع ترین زمان نسبت به راه اندازی ادارات در شهرستان اقدام کند.

انتهای پیام/395

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha