پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نگاه همه جانبه به آموزش و پرورش تحقق عدالت آموزشی را به دنبال دارد

گروه استان ها- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برای تحقق عدالت آموزشی باید به مجموعه آموزش و پرورش نگاهی همه جانبه داشته باشیم.

نگاه همه جانبه به آموزش و پرورش تحقق عدالت آموزشی را به دنبال دارد
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین از کرمان، احمد اسکندری نسب صبح امروز در نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با مؤسسان مدارس غیردولتی استان با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای معلم و دانش آموز اظهار داشت: بعد از سپاه پاسداران بیشترین آمار حضور در جبهه از مجموعه آموزش و پرورش بوده و وجود 36 هزار دانش آموز و 5 هزار معلم شهید در کشور گویای این واقعیت است.

وی با بیان اینکه اگر به مدرسه توجه شود آمار زندانیان و بزهکاران کم می شود و شاهد خروجی بهتری از آموزش و پرورش هستیم افزود: در آموزش و پرورش باید همه تمرکز ما بر پویایی و تاثیرگذاری مدرسه باشد تا همراه، همگام و هم راستا برای توانمندسازی نیروی انسانی اقدامات موثری صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: در واقع گردانندگان دنیای امروز دانش آموزان دیروز هستند و سنگ بنای همه رویدادهای مهم در کلاس درس و در آموزش و پرورش گذاشته می شود و یک کشور هر اندازه منابع داشته باشد اما منابع انسانی متخصص و کارا نداشته باشد منابع ملی اش به تاراج می رود.

وی با بیان اینکه برای تحقق عدالت آموزشی باید به مجموعه آموزش و پرورش نگاهی همه جانبه داشته باشیم افزود: عدالت آموزشی یعنی همه امکانات، فضاهای آموزشی و تجهیزات در همه مناطق یکسان باشند.

اسکندری نسب با اشاره به اینکه مهمتر از همه نیروی انسانی و معلم است گفت: هر چه معلم ما به روزتر و توانمندتر باشد، کلاس درس بهتر مدیریت می شود و دانش آموزان آگاه تری خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بسیار به جوانان و آموزش و پرورش اشاره شده است افزود: هر کاری که با مطالعه و تحقیق همراه باشد ماندگاری و کارایی آن بیشتر می شود و مهم این است انسان در جایی که قرار می گیرد اثرگذار باشد.

در این جلسه فریبا اسکندرزاده رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان نیز اظهار داشت: مدارس غیر دولتی با هدف افزایش مشارکت های مردمی و استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی در تعلیم و تربیت آغاز به کار کردند.

اجرای طرح "کوچ" در مدارس استان کرمان/ کاروان 1.5 میلیارد تومانی وسایل بهداشتی و ورزشی به مدارس سراسر استان ارسال شد
واریز اعتبار 3600 میلیون تومانی و ارسال 2 کاروان وسایل بهداشتی به مدارس استان کرمان

وی با بیان اینکه حمایت و بسترسازی برای حضور بخش غیردولتی در آموزش و پرورش از اهمیت بسیاری برخوردار است گفت: بیش از 20 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که دانش آموزان باارزش ترین سرمایه های مردم به عنوان امانت در نزد ما هستند، افزود: توجه به کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس غیردولتی ضرورتی انکارناپذیر در راستای جذب اعتماد عمومی است.

انتهای پیام/511/ی

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha