پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هند صادرات واکسن کرونا به عربستان و مراکش را آغاز می کند

هند به دنبال ارسال واکسن کرونا به عنوان کمک به کشورهایی مثل بوتان ، مالدیو، نپال و میانمار ، صادرات اقتصادی واکسن به عربستان را هم آغاز خواهد کرد.

هند صادرات واکسن کرونا به عربستان و مراکش را آغاز می کند
- اخبار اقتصادی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین به نقل از خلیج تایمز، وزارت امور خارجه هند اعلام کرد این کشور صادرات واکسن کرونا به عربستان را به زودی آغاز می کند.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید.

 سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت عرضه واکسن کرونا به عربستان، آفریقای جنوبی، برزیل، مراکش، بنگلادش و میانمار در حال انجام است.

 سیاست نارندرا مودی، نخست وزیر هند بر این عقیده استوار است که تولید واکسن هند و ظرفیت توزیع آن به نفع تمام بشریت برای مبارزه در بحران کرونا خواهد بود.

 طبق گفته سخنگوی وزارت امور خارجه هند، بسیاری از کشورها علاقمند به دریافت واکسن هند هستند که در حال حاضر به یک قطب جهانی برای تولید واکسن تبدیل شده است.

واکسن کرونای روسی در 4 کشور خارجی تولید و صادر می شود
تولید واکسن روسی به زودی در برزیل آغاز می شود

 وی گفت:«در روز اول 150 هزار دوز واکسن به عنوان کمک به بوتان فرستاده شد و 100 هزار دوز از این واکسن هم به مالدیو فرستاده شده است. در روز گذشته، یک میلیون دوز واکسن کرونا به نپال و 2 میلیون دوز به بنگلادش صادر شده است. در روز جمعه، 1.5 میلیون دوز از این واکسن برای میانمار، صدهزار دوز به موریتانی و 50000 دوز هم به سیشل ارسال شده بود».

 وزارت امور خارجه هند همچنین اعلام کرد کمک های مشابهی برای سریلانکا و افغانستان در راه است. این وزارتخانه اطمینان دارد تولیدکنندگان داخلی ذخایر لازم را برای تامین نیاز داخلی و همچنین صادرات فراهم خواهند کرد.

 انتهای پیام/47

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha