پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار خراسان رضوی دست اندرکار ساماندهی گرمخانه های مشهد شد

خراسان رضویمشهد- اتحاد آنلاین- استاندار خراسان رضوی شامگاه شنبه سرد و یخ زده زمستانی به سراغ چندین گرمخانه در سطح کلانشهر مشهد رفت تا از نزدیک وضعیت مراکز جمع آوری و نگهداری شهروندان کارتن خواب…

استاندار خراسان رضوی دست اندرکار ساماندهی گرمخانه های مشهد شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدصادق معتمدیان در این چارچوب ساعاتی در مرکز نگهداری موقت معتادان متجاهر در ورزشگاه شهید مغنیه با ۱۹۵ زن معتاد متجاهر، در ورزشگاه میثاق محل نگهداری ۳۰۰ مرد معتاد متجاهر و همچنین سرای نجات یافتگان امیرالمومنین با ۱۶۰ شهروند مرد کارتن خواب حضور یافت و در گفتگوهایی صمیمانه با ساکنان موقت این مکانها، مشکلاتشان را جویا شد.
فرماندار مشهد، دبیر شورای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی و مدیرکل بهزیستی استان در جریان این بازدیدها استاندار خراسان رضوی را همراهی کردند.
معتمدیان ضمن گفتگو با معتادان نگهداری شده در این مکانها که شبهای سرد زمستانی جایی برای خواب ندارند در جریان مشکلات، کمبودها و خواسته های آنان قرار گرفت. 

استاندار خراسان رضوی همچنین در جریان این برنامه که فضایی صمیمانه و دوستانه بر آن حاکم بود، با چند نفر از ساکنان گرمخانه ها فوتبال دستی هم بازی کرد تا نشان دهد مسوولان نظام جمهوری اسلامی بطور خاص پیگیر بهبود شرایط زندگی ضعیف ترین اقشار آسیب دیده جامعه بوده و به طور عملی برای آنها ارزش قائل هستند. 
"اختصاص ۱۰۰ هزار عدد ماسک بهداشتی صورت به ساکنان این گرمخانه ها، تهیه مواد ضدعفونی مورد نیاز آنها و رفع کمبودها و چالشها در ارائه خدمات" بخشی از دستورات فوری معتمدیان در جریان بازدید دشب بود. 

اجرای "طرح ساماندهی افراد کارتن خواب در کلانشهر مشهد" یک ماه پیش با اعتبارات شهرداری مشهد در قالب الگوی مراکز ماده ۱۶ تا سقف دو هزار و ۵۰۰ نفر آغاز شده است.

تاکنون هزار و  ۷۶۶ شهروند کارتن خواب با هماهنگی دادگستری خراسان رضوی توسط پلیس در مشهد جمع آوری و در هشت مرکز نگهداری موقت معتادان متجاهر ساماندهی شده اند. اداره کل بهزیستی خراسان رضوی مسوولیت نظارت بر حسن اجرای وظایف پیمانکاران مجری این طرح را بر عهده دارد. 
سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکتهای سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد پیشتر از فعالیت هشت گرمخانه در سطح این کلانشهر و آماده سازی پنج گرمخانه دیگر خبر داده بود. گنجایش این گرمخانه ها ۸۲۰ نفرشب است. 
دو گرمخانه سیار شامل دو دستگاه اتوبوس نیز برای استراحت و استفاده از محیط گرم در ساعات سرد برای افراد بی خانمان و کارتن خواب در مشهد در حال تدارک و راه اندازی است.
پذیرایی با غذای گرم و چای و ارائه خدمات اولیه پرستاری برای استفاده افراد کارتن خواب در گرمخانه های ثابت و سیار مشهد انجام می شود.
ورود و خروج افراد متقاضی استفاده از گرمخانه ها در این مکانها اختیاری است. 
حدود ۹ هزار معتاد متجاهر و کارتن خواب در سطح استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی وجود دارند. 
منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha