پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیت کوین بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشت

بیت کوین علیرغم افزایش ارزش بالا در سال گذشته میلادی، هنوز هم شدیداً بی ثبات است و با سقوط تا ۳۰۰۰۰ دلار، بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشته است.

بیت کوین بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشت
- اخبار اقتصادی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  به گزارش خبرگزاری اتحاد آنلاین به نقل از یاهو فاینانس، بیت کوین در بحبوحه ترس از قوانین سفت و سخت تر بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشت و به کمتر از 30 هزار دلار (21900 یورو) رسید.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید.

این ارز دیجیتال که در ماه ژانویه به بالاترین رقم 42 هزار دلار رسیده بود، در حال حاضر 32 هزار دلار معامله می شود.

 تحلیلگران در اواخر همین ماه به مشتریان هشدار داده بودند که  اگر پول خود را در سرمایه های مجازی مثل بیت کوین سرمایه گذاری می کنند باید آماده یک ضرر و زیان بزرگ باشند.

 ارزش کل بیت کوین های در گردش در ماه گذشته برای اولین بار به نیم تریلیون دلار رسید یعنی ویزا را پشت سر گذاشت و به بزرگترین سرویس مالی جهان تبدیل شد.

 بیت کوین سال 2020 را با حدود 7 هزار دلار آغاز کرد. علیرغم افزایش ارزش بالای آن در سال گذشته میلادی، بیت کوین هنوز هم شدیداً بی ثبات است و متخصصان در مورد استفاده از آن به عنوان سرمایه گذاری تردید دارند.

 اطلاعات صنعتی نشان می دهد حدود 13 درصد از بیت کوین های موجود در جهان که 80 میلیارد دلار از کل 600 میلیارد دلار ارزش آن را تشکیل می دهد، تنها متعلق به 100 حساب شخصی است. 40 درصد از بیت کوین های موجود به ارزش 240 میلیارد دلار به 2500 حساب شناخته شده از 100 میلیون حساب موجود تعلق دارد.

بیت کوین قبل از آغاز روند رشد، کاهش قیمت بیشتری را تجربه خواهد کرد
کاهش قیمت بیت کوین 100 میلیارد دلار را طی دو روز از بازار ارز مجازی خارج کرد

 بنابراین متخصصان نگرانند این دارندگان حجم وسیع این ارز مجازی باعث سقوط بازار شوند و به راحتی قیمت را تغییر دهند.

 به علاوه، در ماههای اخیر اقدامات بزرگی در اتخاذ ارزهای مجازی انجام شده است. پی پل اعلام کرده در پلتفرم خود از ارزهای مجازی استفاده می کند. این سرویس پرداخت مالی که مقر آن در کالیفرنیا است، به مشتریانش اجازه می دهد ارزهای مجازی را مستقیماً از حساب پی پل خود خریداری کرده، نگه دارند و به فروش برسانند.

 دارندگان حساب در آمریکا می توانند با سکه های دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لیت کوین طی هفته های آینده معامله کنند.

انتهای پیام/45

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha