پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت گاز استان:

تعداد صنایع تحت پوشش گاز طبیعی در کردستان به 2065 مورد ارتقاء یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گسترش شبکه های گاز در سطح استان را به عنوان یکی از مهمترین اهداف استراتژیک شرکت نام برد و گفت: یکی از دغدغه های همیشگی صنایع، تامین پایدار سوخت است که در گذشته نه چندان دور تامین سوخت های مایع با دشواری صورت می گرفت.

تعداد صنایع تحت پوشش گاز طبیعی در کردستان به 2065 مورد ارتقاء یافت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد فعله گری در گفت و گو با اتحاد آنلاین با اشاره به تامین پایدار سوخت برای صنایع گفت: تامین سوخت مایع برای صنایع که دارای مصرف فراوان بودند با دشواری های زیادی صورت می گرفت و برای جابه جایی و حمل نیاز به تردد کامیون های حمل سوخت جرء نیازهای اولیه برای تامین انر‍ژی مورد نیاز بود و ذخیره سازی سوخت نیز معضل دیگر صنایع بود.

وی تصریح کرد: در سطح استان کردستان تعداد 1407واحد صنعتی فاقد گاز شناسایی شده که براساس مصوبه شورای اقتصاد شرایط گازرسانی برای آنان مهیا است که از این تعداد تاکنون 626 مورد به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند و با گازدار شدن این تعداد صنعت در مصرف 40 میلیون و 800 هزار لیتر سوخت های مایع صرفه جویی شده است. 

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد صرفه جویی حاصله عنوان کرد: با اتمام طرح های گازرسانی به صنایع استان طبق مصوبه شورای اقتصاد سالانه در مصرف 50 میلیون لیتر سوخت های مایع صرفه جویی می شود که برای حفاظت محیط زیست مفید می باشد.

فعله گری در پایان سخنانش به تعداد کل صنایع بهره مند از گاز طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: در استان کردستان تعداد 13 شهرک صنعتی و 2065 صنعت عمده و جزء از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که بیش از 600 واحد آن مرغداری است.

لازم به ذکر است تعداد جایگاه هایCNG  مورد بهره برداری در استان کردستان 52 مورد می باشد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha