پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فعال سیاسی اصولگرا: رسانه ملی تبدیل به رسانه جناحی شده است

خراسان رضویمشهد- اتحاد آنلاین- یک فعال سیاسی اصولگرا و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ظرف سالهای اخیر از جایگاه رسانه ملی به یک "رسانه جناحی" مبدل…

فعال سیاسی اصولگرا: رسانه ملی تبدیل به رسانه جناحی شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جواد آرین منش روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار اتحاد آنلاین افزود: این سازمان هم اینک با تولید برنامه های گوناگون بعضا سیاه نما، سریال، فیلم و گفتگوها اقدام به تخریب و اهانت نسبت به مجریان کشور و افرادی می کند که در جناح صدا و سیما نیستند. 

وی سخنان به شدت موهن میهمان یکی از برنامه های اخیرا پخش شده از تلویزیون را محکوم و بیان کرد: اهانت به شخص و مقام رییس جمهوری که منتخب مردم است آن هم از طریق سازمان صدا و سیما، جرم محرز است و باید با مجرم برخورد صورت گیرد. 

رییس هیات امنا و معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه آرمان رضوی ادامه داد: گرچه تجربه نشان داده بطور معمول چنین اتفاقی رخ نمی دهد اما دلیل رخداد اخیر را ناکارآمدی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما و عدم تحقق اصل ۱۷۵ قانون اساسی می دانم. 

وی تاکید کرد: ناکارآمدی "شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران" در برخورد با عاملان اهانت به رییس جمهوری در شرایط موجود کاملا مشهود است.

نماینده پیشین اصولگرای مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می بایست به عنوان رسانه ملی یکی از ارکان وحدت بخش و انسجام آور جامعه تلقی می شود و عملکردد و جهت فعالیت این رسانه لزوما باید در همین سمت و سو باشد. 

وی افزود: به هر حال بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران اهانت به رییس جمهوری منتخب مردم جرم است لذا می بایست حتما با هر فرد و یا افراد مرتکب چنین جرم مشهودی بطور قانونی برخورد شود.

آرین منش با دو دوره تجربه نمایندگی مجلس ادامه داد: در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی به دنبال تدوین "قانون نظارت بر صدا و سیما" بودیم اما بخاطر فعالیتهای گسترده مسوولان وقت سازمان صدا و سیما این قانون به سرانجام نرسید و در کلامی دیگر ابتر ماند.

وی گفت: طبیعی است که شورای ناکارآمد فعلی نظارت بر سازمان صدا و سیما که زیر نظر رییس آن سازمان فعالیت می کند قادر به اعمال نظارت مناسب نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با چنین وضعیتی، در مسیر واقعی خود که آزادی بیان، بی طرفی و انسجام بخشی در سطح جامعه است، هدایت نمی شود. 

"احمد جهان بزرگی" که عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی معرفی شده، اخیرا در برنامه زنده تلویزیونی با عنوان "زاویه" از شبکه چهارم سیما مطالبی سخیف، موهن و اتهام آمیز را نسبت به رییس جمهوری و برخی مسوولان دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت داد که به پس از نشر سریع و گسترده در فضای مجازی بازتاب یافت، با جریحه دار کردن افکار عمومی تاکنون در سطحی وسیع واکنشهای به شدت منفی مردم، مسوولان و جریانهای سیاسی را در پی داشته که با محکوم نمودن این فرد و مسوولان پخش آن از صدا و سیما همچنان ادامه دارد.  

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز دیروز در گفتگو با خبرنگار اتحاد آنلاین اهانت به مقامات کشور و مسوولان دولت را جرم و تخطی از قانون توصیف و بیان کرد: این نوع رفتار موهن نه تنها مغایر با قانون است بلکه هیچ انطباقی با سیاستهای ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ندارد.

حمیدرضا ترقی افزود: مسوولان سازمان صدا و سیما باید پیش از آغاز پخش برنامه های زنده تلویزیونی چارچوبهای قانونی را به مصاحبه شوندگان ابلاغ کنند تا مطالب و مواضعشان را در همان چارچوب عنوان کرده و مجبور به عذرخواهی نشوند. 

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha