پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

18 واحد تولیدی در تملک بانک های زنجان

دبیر شورای هماهنگی بانک‎های استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 18 واحد تولیدی در تملک بانک های استان است، گفت: بحث مربوط به این واحدها توسط کارگروهی در دادگستری در حال بررسی و تعیین تکلیف است.

18 واحد تولیدی در تملک بانک های زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین از زنجان، آنطور که وزارت صمت تأکید دارد، واحدهای تولیدی که به دلیل بدهی، راکد مانده اند باید به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مراجعه کنند تا مسایل آنها مورد حل و فصل قرار بگیرد.

همچنین شورای پول و اعتبار نیز مصوب کرده تا بانکها، آن دسته از واحدهای تولیدی تملک شده به دلیل بدهی را، با شرایط آسان به صاحبان اولیه خود برگردانند.

در همین راستا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به صورت مستمر در استان ها برگزار می شود تا نسبت به رفع مشکلات واحدها اقدام شود.

ارائه پیشنهاد اصلاح قوانین، مقررات و ضوابط و رویه های مرتبط با تولید و خدمات در زمینه های تسهیل امور سرمایه گذاری، صادرات، واردات، امور گمرکی، بانکی، مالیاتی، بیمه ای، محیط زیستی، منابع طبیعی و سایر امور مرتبط با بخش تولید به مراجع ذیصلاح و همچنین بررسی و اتخاذ تصمیم درخصوص حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی در راستای استمرار و ارتقای تولید و اشتغال از جمله وظایف و اختیارات این ستاد است.

تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی، معادن و رفع موانع صادراتی، نیز از دیگر وظایفی است که برای این ستاد پیش بینی شده است.

در استان زنجان نیز بیش از 100 ستاد تسهیل کارگروه موانع رفع تولید برگزار و در آن نسبت به بررسی و حل مشکلات واحدها اقدام شده است.

بانک ها به دنبال تملک واحدهای تولیدی نیستند

دبیر شورای هماهنگی بانک‎های استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 18 واحد تولیدی در تملک بانک های استان است، گفت: بحث مربوط به این واحدها توسط کارگروهی در دادگستری در حال بررسی و تعیین تکلیف است.

حسن دادگر با اشاره به اینکه بانک ها به دنبال تملک واحدهای تولیدی نیستند ، اضافه کرد: مسؤولین بانک ها نیز به دنبال رفع مشکلات واحدهای تولیدی هستند.

وی با اشاره به راهکارهای پیش بینی شده در قانون برای رفع تملک واحدها گفت: پیدا کردن شریک برای واحد تولیدی، واگذاری به یک سرمایه گذار دیگر و استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل از جمله راهکارهایی است که می توان برای رفع تملک واحدهای تولیدی استفاده کرد.

دبیر شورای هماهنگی بانک‎های استان زنجان افزود: راهکار دیگری که واحد تولیدی می تواند از آن استفاده کند تقاضای استمهال است که در قالب آن واحد تولیدی می تواندبخشی از بدهی را تسویه کند و بانک نیز بقیه همکاری ها را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه بانک ها به دنبال تملک بر واحدهای تولیدی نیستند، گفت: حتی اگر مشتری بدهی خود را خورد خورد هم بدهد بانک ها همکاری لازم را انجام خواهند داد به شرطی که بدهکار بخشی از بدهی خود را پرداخت کند.

دبیر شورای هماهنگی بانک های زنجان ادامه داد: در همین راستا بانک های استان به خصوص بانک هایی که عضو کمیسیون هماهنگی هستند آمادگی خود را برای کمک به بخش تولید و اقتصاد استان اعلام می کنند.

دادگر با بیان اینکه مهم ترین سیاست کشور و حوزه تولید، حفظ و صیانت از اشتغال و تولید موجود است، اضافه کرد: بانک ها نیز در این باره همکاری لازم را با واحدهای تولیدی انجام می دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با اشاره به اینکه یکی از سیاست های مهم وزارت صمت پیگیری برای احیای واحدهای تولیدی تعطیل شده است، تصریح کرد: خوشبختانه از چند سال قبل واحدی به واحدهای تعطیل شد اضافه نشده بلکه همه تلاش مسؤولان احیای واحدهای تعطیل بوده است.

ناصر فغفوری با اشاره به اینکه همه دستگاه های اجرایی مرتبط به حوزه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی باید در خدمت تولید باشند تا جهشی که مد نظر مقام معظم رهبری است محقق شود.، اضافه کرد: در همین راستا در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان برای جهش تولید هفت راهبرد اصلی با ۴۳ برنامه تهیه و تدوین شده است.

بازگشت به چرخه 13 واحد تولیدی در زنجان

وی با اشاره به حوزه فعالیتی سازمان صمت در زمینه های صیانت از واحدهای فعال و حفظ شرایط موجود، تکمیل واحدهای تولیدی نیمه تمام، احیای واحدهای تولیدی تعطیل و کاهش واردات و صرفه جویی ارزی گفت: همین امر موجب احیای 13 واحد تولیدی و بازگشت آنها به چرخه در نیمه نخست سال جاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه طی سال جاری واحد تولیدی و صنعتی در زنجان تعطیل نشده است، گفت: با برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات واحدهای تولیدی بررسی و رفع می شود.

فغفوری تصریح کرد: تمام تلاش تیم مدیران اقتصادی استان در شرایط کنونی کشور علاوه بر حفظ وضع موجود و احیای واحدهای تولیدی، راه اندازی واحدهای تولیدی جدید و ایجاد اشتغال است.
وی تأکید کرد: بر اساس بررسی های انجام گرفته، زنجان در پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید در سال جاری رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

استاندار زنجان نیز با اشاره به اینکه تمام دستگاه های مربوطه و همه اعضای شورای تامین همت و تلاش خود را برای حل و فصل مشکل سرمایه گذاران در عرصه تولید به کار بسته اند و اقدامات بسیار خوبی هم انجام شده است، اضافه کرد: استان زنجان رتبه خوبی در حمایت از سرمایه گذاران کسب کرده است.

فتح الله حقیقی تصریح کرد: ما تلاش داریم، مدیران واحدهای صنعتی باور کنند که هر چه در توان داریم برای کمک به آنها انجام می دهیم.

وی از برگزاری مستمر جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان خبر داد و گفت: این جلسات در محل واحدها تشکیل و خارج از فضای اداری برگزار شده است.

استاندار زنجان ادامه داد: فعالیت کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان با توجه جدی به حمایت از اقتصاد و تولید داخلی، اشتغالزایی و حرکت چرخ صنعت در استان زنجان توانست بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در این بخش را احصاء و برای رفع آن گام بردارد.

حقیقی گفت: در شرایطی که مسائل اقتصادی به مهم ترین دغدغه مردم تبدیل شده است تلاش ما مدیریت شرایط، حمایت از تولید و اشتغالزایی در محیط جامعه است تا بتوانیم بخشی از این فشارهای اقتصادی ایجاد شده را کاهش دهیم.

حمایت از 150 واحد تولیدی در زنجان

رئیس کل دادگستری استان زنجان نیز با اشاره به اینکه یکی از اولویت های دستگاه قضا، حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال است و این کمک ها برای اشخاص و جریان های خاص نیست، ادامه داد: حمایت از تولید و عمل به فرامین مقام معظم رهبری، یک وظیفه و تکلیف است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان از ۱۵۰ واحد تولیدی حمایت حقوقی کرده و این حمایت ها در ادامه با قوت نیز به عمل خواهد آمد.

وی با تأکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی گفت: راه مقابله با جنگ تمام عیار دشمنان علیه جمهوری اسلامی تکیه بر ظرفیت های داخل و اتکای به اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش کشور است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/73005/ق

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha