پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزارت کشور متولی اجرای طرح تعالی جمعیت و خانواده شد/ کمیسیون تلفیق اعتبارات خوبی مصوب کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای بودجه و اجرا طرح تعالی جمعیت و خانواده با دولت صورت گرفته و اعتبارات خوبی هم کمیسیون تلفیقدر نظر گرفته گفت: وزارت کشور متولی اجرای طرح تعالی جمعیت و خانواده شد.

وزارت کشور متولی اجرای طرح تعالی جمعیت و خانواده شد/ کمیسیون تلفیق اعتبارات خوبی مصوب کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام حسین جلالی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اتحاد آنلاین درباره طرح جوانی جمعیت و خانواده اظهار داشت: این طرح بسیار جامع است و تلاش کرده ایم تا اقدامات حمایتی لازم از خانوارها به منظور افزایش نسل و اقدامات درمانی برای زوجین نابارور همچنین متولی ناظر در این بخش در نظر گرفته شود.

وی افزود: تسهیل ازدواج جوانان، تأمین مسکن، حمایت از فرزندآوری و فرزندپروری، تکریم زن، اشتغال جوانان در طرح تعالی ازدواج و خانواده وجود دارد که امیدواریم ان شاءالله ظرف چند روز آینده تقدیم شورای نگهبان شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه طرح تعالی جمعیت و خانواده در سال 1400 و سال های بعد از آن دیده شده است، تصریح کرد: هماهنگی های لازم در این باره با دولت صورت گرفته و اعتبارات خوبی هم در کمیسیون تلفیق برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

جلالی خاطرنشان کرد: وزارت کشور متولی اجرای قانون تعالی جمعیت و خانواده است، این در حالی است که یکی از معایب موضوعات مندرج در این موضوع نداشتن متولی بود و نمی توانستیم برای اجرای این قانون از کسی بازخواست کنیم. این در حالی است که مجریان این قانون زیاد هستند که می توانم به خدمات رفاهی بیمه، وزارت بهداشت، بانک، وزارت ورزش و جوانان و ... اشاره کنم اما وقتی وزارت کشور متولی اصلی این موضوع باشد مجلس به راحتی می تواند برای پیگیری این موضوع مطالبه گری کند.

انتهای پیام/

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha