پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فراخوان کنگره «شهدای دانش آموز دختر»/ از زندگی ابدی شهدا تا تیم دختران مهندسین جنگ نرم

دبیر کنگره ملی شهدای دانش آموز دختر گفت: این کنگره با هدف الگوسازی از شهدای دانش آموز دختر بر پایه شاخص های امامین انقلاب شروع به کار کرده است.

فراخوان کنگره «شهدای دانش آموز دختر»/ از زندگی ابدی شهدا تا تیم دختران مهندسین جنگ نرم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زهرا ابراهیمی دبیر کنگره ملی شهدای دانش آموز دختر در گفت وگو با خبرنگار گروه تعلیم و تربیت اتحاد آنلاین درباره نخستین کنگره ملی «شهدای دانش آموز دختر» اظهار کرد: طی سال های گذشته چنین برنامه ای پیرامون دختران شهید کار نشده بود. 

وی افزود: تیمی از دانش آموزان دختر به عنوان فرمانده دانش آموزی در مدارس داریم که تصمیم گرفتند الگویی از دختران دهه های 50 و 60 که کارهای بزرگی انجام داده بودند را به هم سن وسالان خود معرفی کنند. 

دبیر کنگره ملی شهدای دانش آموز دختر اضافه کرد: هدف از این کنگره الگوسازی از زندگی شهدای دختر بر پایه شاخص های امامین انقلاب بود. برای اینکه کار به خوبی انجام شود شاخصه های زنان الگو و تراز شاخصه های تربیت شدگان مکتب امامین را که در دهه های 50 و 60 در مکتب حضرت امام (ره) تربیت شدند و به شهادت رسیدند را بررسی کردیم تا بتوانیم از این طریق الگویی برای دختران بر محور تبیین معرفی شهدای دانش آموز ارائه دهیم. 

ابراهیمی گفت: در حال پیگیری هستیم تا آمار و اطلاعات کل شهدای کشور را بگیریم. اکثر شهدای شاخصی که در کنگره های قبلی مانند هفت هزار زن شهید معرفی شدند از شهدای دانش آموز بودند و با رزومه هایی که داشتند به عنوان یک شهید شاخص کشوری معرفی شدند. می توان گفت چنین موضوعی تا به حال برای دختران ما قابل لمس نبود. 

وی افزود: در کنگره «ملی شهدای دانش آموز» سه گام کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شده است؛ همچنین فراخوان هایی در سه مقطع ابتدایی با «# من و همکلاسی شهیدم» با موضوع «بهترین نقاشی»، «بهترین انشاء» و  «بهترین روزنامه دیواری»، در مقطع متوسطه اول با «# سلسله شهدا و زندگی ابدی» و 3 موضوع «دانش آموز اهل قلم»، «پژوهش، مقاله و کارگردان نوجوان» همچنین در مقطع متوسطه دوم با «# هم تیمی با شهدا»  با 2 موضوع «تیم روایت فتح دخترانه» و «تیم مهندسی جنگ نرم» آغاز کرده ایم. 

دبیر کنگره ملی شهدای دانش آموز دختر اضافه کرد: بنا را بر این گذاشته ایم بعد از برگزاری کنگره این مباحث ادامه پیدا کند تا به خروجی های خوبی برسیم. 

انتهای پیام/

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha