پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولیدات نظامی ترکیه از نمای نزدیک تر

دفتر آنکاراتهران- اتحاد آنلاین- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه می گوید کشورش جزو پیشتازان جهانی ساخت پهپاد و کشتی های جنگی است؛ رتبه ای که به گفته او در تولید هواپیماهای بدون سرنشین سوم…

تولیدات نظامی ترکیه از نمای نزدیک تر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این سخنان اردوغان در مراسم به آب انداختن ناوچه جنگی «استانبول» و فرآیند جوشکاری و مونتاژ سومین کشتی جنگی ساخت ترکیه برای پاکستان بیان شد. در این مراسم همچنین از تانک «آلتای» رونمایی شد.

تصویری از ناوچه «استانبول» و تانک «آلتای»

اردوغان در این مراسم که در «اسکله استانبول»؛ مرکز ویژه کشتی سازی استانبول برگزار شد اشاره کرد که کشورش در زمره ۱۰ سازنده کشتی های جنگی در جهان قرار گرفته است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که رئیس جمهور این کشور گفت: برای ملت هایی که توان و استقلال کافی در صنایع دفاعی خود ندارند نمی توان انتظار نگاهی مطمئن به آینده داشت؛ اینکه در عرصه های نظامی، اقتصادی و دیپلماتیک قوی باشیم یک گزینه نیست بلکه ضرورت است؛ شهروندان و دولت ترکیه در این چارچوب مسئولیت بزرگی دارند.

اردوغان تاکید کرد: ترکیه ناچار است بالاترین میزان قدرت بازدارندگی را در راه تضمین امنیت ملی و دفاع از حقوق دوستان خود داشته باشند.

رئیس جمهور ترکیه افزود: تعداد طرح های صنایع دفاعی در ترکیه از ۶۲ در سال ۲۰۰۲ به ۷۰۰ مورد در حال حاضر رسیده است.

رجب طیب اردوغان گفت ترکیه دیگر کشوری شده که نه تنها نیازهای خود را می تواند برآورده کند بلکه نیازهای همپیمانان را در شناورهای دریایی یا نفربرهای خشکی نیز پاسخگوست. او به ساخت ۶ زیردریایی نیز اشاره کرد که قرار است ماموریت های آن در ۲۰۲۲ آغاز می شود و به عبارت دیگر هر سال یک زیردریایی پیشرفته ساخته خواهد شد.

او گفت: برای اولین بار نسخه دریایی سامانه دفاع هوایی پرواز ارتفاع پایین (غوک دنیز) به همراهی ناوچه استانبول به توان نظامی نیروهای مسلح ترکیه افزوده می شود.  

ناوچه استانبول (اف ۵۱۵) پنجمین ناوچه جنگی است که در قالب طرح «کَشتی ملی» ترکیه به بهره برداری رسید.

وزن این ناوچه، حدود سه هزار تن به طول ۱۱۳ متر، عرض ۱۴.۴ متر و مجهز به توان جنگی متنوع و جدید است.

در همین ارتباط، شرکت «هت سن» ترکیه متخصص در ساخت اسکله های ویژه کشتی سازی، اخیرا اقدام به ساخت و آزمایش اسکله های شناور نظامی کرده است.

آزمایش اسکه شناور نظامی شرکت «هت سن» ترکیه

همچنین بر اساس گزارش رسانه های ترکیه، شرکت تجهیزات هوایی «لابیس» ترکیه آغاز به ساخت انبوه هواپیماهای بدون سرنشین هدایت پذیر از راه دور (پهپاد) در کارخانه وابسته در آنکارا کرده است.

«حمزه تکین» یکی از کارشناسان و نویسندگان مطبوعات ترکیه در توییتر نوشت: در واکنش به دولت کانادا که ترکیه را از دسترسی به دوربین های ویژه پهپاد منع کرده بود (به علت حمایت ترکیه از آذربایجان در جنگ با ارمنستان)، رجب طیب اردوغان اکنون می گوید: ما اساسا نیازی به دوربین های شما نداریم و حالا آن را با توان داخلی خود می سازیم.

«تمیل کوتیل» مدیر کل شرکت «تی اِی آی» (TAI) ترکیه از تولید ۵ پهپاد تراز «Aksungur» برای تحویل به ارتش ترکیه خبر داده است.

پهپاد شرکت تای ترکیه با نام Aksungur
منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha