پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دادستان مرکز آذربایجان شرقی:

لازمه بازسازگاری اجتماعی زندانیان اجرای برنامه های تربیتی است

تبریز- دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی گفت: لازمه تحقق بازسازگاری اجتماعی مجرمین و فراهم کردن مسیر بازگشت عزتمندانه رندانیان به جامعه اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی و اصلاحی است.

لازمه بازسازگاری اجتماعی زندانیان اجرای برنامه های تربیتی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین، بابک محبوب علیلو امشب در نشست هماهنگی طرح پایش و غربالگری زندانیان استان، با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان بر اساس سیاست های تحولی قوه قضائیه بوده، اظهار داشت: فلسفه اصلی حبس زندانیان، اصلاح، بازسازگاری اجتماعی مجرمین و فراهم کردن مسیر بازگشت عزتمندانه به جامعه است که تحقق این مهم با اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی و اصلاحی و اهتمام ویژه به فعالیت های قرآنی با تعامل و هم افزایی دادیاری ناظر زندان و مسئولان فرهنگی میسر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه سیاست های تشویقی در بعد معنوی و مادی در افزایش علاقمندی و ترغیب شرکت بیشتر مددجویان در برنامه های اصلاحی و تربیتی نقش مؤثری دارد، ادامه داد: باید زندانیان توجه و ارزش گذاری مسئولان را در خصوص مشارکت در برنامه های قرآن و فرهنگی هنری را لمس کنند و در سریع ترین زمان ممکن نتیجه ی فعالیت های فرهنگی از قبیل اعطای مرخصی، عفو و بخشودگی را دریافت کنند.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی با مثبت ارزیابی کردن برنامه های اصلاحی و تربیتی وضعیت زندان اضافه کرد: با توجه به نزدیکی سالگرد ایام پیروزی انقلاب اسلامی ضرورت دارد برنامه ریزی مناسبی برای اجرای برنامه های هنری و فرهنگی مناسب ایام دهه مبارک فجر ارائه شود.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح افرادی که مستحق استفاده از نهادهای ارفاقی و تأسیسات حقوقی بوده اند جز اولویت کاری قرار گرفته و در خصوص انتقال عده ای از زندانیان به شهرهای محل سکونتشان وفق ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی اقدام فوری انجام شده است.

وی افزود: همچنین مقرر شد در رابطه با زندانیان مبتلا به بیماری صعب العلاج با معرفی به کمیسیون پزشکی اعمال ماده ۵۰۲ و ۵۲۰ قانون مجازات های اسلامی صورت پذیرد.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha