پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون استاندار لرستان مطرح کرد؛

ضرورت تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری ها برای تردد معلولین/ انتقاد از وضعیت پیاده روهای خرم آباد

خرم آباد- معاون عمرانی استانداری لرستان بر ضرورت تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری های این استان برای تردد معلولین در اسرع وقت تاکید کرد.

ضرورت تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری ها برای تردد معلولین/ انتقاد از وضعیت پیاده روهای خرم آباد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین، گودرز امیری امروز شنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی لرستان در ابتدا به تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری های استان اشاره کرد و اظهار داشت: استانداردهای لازم جهت رفت و آمد معلولین، سالمندان در این ساختمان ها رعایت شود و هر چه سریع تر امکانات خوب و سهل جهت استفاده جانبازان و معلولین فراهم و فرمانداران هر ماه جلسات ستاد مناسب سازی را در سطح شهرستان برگزار و مصوبات و اقدامات آن را به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.

وی با تاکید به شهرداران استان، بیان کرد: باید همت کنیم که مناسب سازی به نحو احسن انجام شود تا زمینه حضور افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان در جامعه فراهم شود تا این عزیزان بتوانند از حقوق برابر با دیگر شهروندان برخوردار شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بعد از ارائه گزارش توسط شهردار بروجرد در این جلسه با تاکید بر اینکه مناسب سازی اماکن باید با نظر تیم کارشناسی بهزیستی، شهرداری و نظام مهندسی و در جهت تأمین رفاه افراد دارای معلولیت انجام پذیرد، گفت: اقدامات خوبی در زمینه مناسب سازی اماکن و معابر شهری انجام شده است که باید در تمام شهرستان ها صورت گیرد و تحقق این امر مستلزم همت مردم و مسئولان شهرستان است.

امیری در ادامه، اظهار داشت: با توجه به اینکه پیاده رو از زیر ساخت های مهم شهری و مهم ترین و پر کاربرد ترین بخش از فضای عمومی شهر و ایجاد فضای مناسب برای عابران پیاده از لحاظ زیبا سازی و تعاملات اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت است، متأسفانه شهرداری خرم آباد در سنوات گذشته در بعضی از نقاط که داری شیب است برای عبور و مرور اقدام به ساخت پیاده روها به صورت پلکانی کرده که شهرداری موظف است برنامه و طرحی ارائه دهد تا این پیاده روها اصلاح و برای عبور معلولین راحت باشد.

وی، اظهار داشت: بر اساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی به خصوص بانک ها موظف هستند در طراحی تولید و احداث ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای افراد دارای معلولیت همچون سایر افراد فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، اضافه کرد: لازم است که در تمام طرح های عمرانی و ساخت و سازها، موضوع مناسب سازی ساختمان های عمومی و همچنین بروکف به دقت رعایت شود که بعداً باعث ایجاد رمپ نشود و مسئولیت انجام کار با دستگاه مجری و نظارت آن نیز با سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری های استان است.

امیری، بیان کرد: از شهرداران استان که مصوبات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی را به دقت انجام دهند تقدیر می شود.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha