پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۳۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار گیلان مطرح کرد:

ضرورت شتاب در بازنگری طرح های هادی روستایی گیلان

رشت- استاندار گیلان بر ضرورت شتاب در بازنگری طرح های هادی روستایی و تسهیل در ارائه خدمت به روستانشینان تأکید کرد و گفت: اهتمام ویژه ای در قبال دو هزار روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد.

ضرورت شتاب در بازنگری طرح های هادی روستایی گیلان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین، ارسلان زارع غروب امروز (شنبه) در حاشیه نشست با مجمع نمایندگان گیلان در گفتگویی، اظهار کرد: در این نشست مسائل مرتبط با طرح های هادی روستایی، کاربری ها و ضرورت بازنگری و چالش های آن بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه مدیرکل بنیاد مسکن استان در خصوص اقدامات مثبت صورت گرفته پیرامون اجرای طرح های هادی، برنامه های پیش رو و صدور اسناد مالکیت روستانشینان گزارشی ارائه کرد.

استاندار گیلان اضافه کرد: بر ضرورت تسهیل در ارائه خدمت به روستانشینان از قبیل صدور پروانه های ساختمانی در کوتاه ترین زمان و تسریع در بازنگری طرح های هادی و تغییر کاربری پس از دریافت نظر دستگاه های مرتبط، تأکید شد.

وی به انجام روند بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که با توجهی که نمایندگان به عمران و آبادانی روستاها و تأمین قیر رایگان و اجرای طرح های هادی دارند؛ شاهد توسعه در بالغ بر دو هزار روستای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی گیلان باشیم.

رفع مشکلات ساخت و ساز در بخش منابع طبیعی و اراضی ملی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز با بیان اینکه گیلان در حوزه های ساخت و ساز روستایی با دیگر استان ها متفاوت است، گفت: در این جلسه برای دستیابی به راهکارهای قانونی در جهت رفع مشکلات روستانشینان و احداث واحد مسکونی متناسب با جمعیت خانوار در آن منطقه بحث و تبادل نظر شد.

رسول فرخی عمده مشکلات روستانشینان در حوزه ساخت و ساز را در بخش منابع طبیعی و اراضی ملی دانست و اظهار کرد: امیدواریم با محوریت استاندار و همکاری بنیاد مسکن و نمایندگان اتحاد آنلاین، بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی تلاش برای ماندگاری روستانشینان، جلوگیری از مهاجرت آنان به شهر و حفظ کاربری اراضی را از اهداف اصلی در کشور عنوان و اضافه کرد: با این اقدام اقتصاد روستا رونق می گیرد که باید با تلاش مضاعف تسریع شود.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha