پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۳۲۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اقتصاد دریامحور با توجه به توان داخلی محقق می شود

وزیر راه توسعه اقتصاد دریا محور را سیاست و هدف کلان اقتصادی کشور دانست و گفت: در توسعه این سیاست، باید از ظرفیت و توان داخلی استفاده کرد.

اقتصاد دریامحور با توجه به توان داخلی محقق می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت و تأمین ۱۰ فروند شناور راهنمابر که با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مشاور رئیس جمهور، رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی و رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، افزود: توسعه نیروی انسانی توانمند در عرصه دریا و قلمرو کسب و کارهای دریایی و بندری نیازمند ظرفیت سازی است که این امر جزو سیاست ها و اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی ایران است و تحقق این امر، می تواند صدها دسته شغلی را برای جوانان توانمند کشور ایجاد کرده یا توسعه دهد.

وی اعتماد به توانمندی های داخلی را جزو شریان های حیاتی برای گسترش حمل و نقل دریایی دانست و گفت: در این فرایند می توانیم سهم خود را از دریاهای جهان برای شکوفایی و توسعه اقتصادی کشورمان تحصیل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین افزود: نمی توانیم متأثر از تحریم ها و به بهانه وجود تحریم علیه کشورمان، از توجه به ظرفیت های داخلی کشورمان غافل شویم.

وی از توجه دو شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش در مورد توجه به ظرفیت های داخلی تشکر کرد و گفت: این دو شرکت خوشبختانه به ظرفیت های داخلی توجه کردند و باید مصمم تر از قبل از توان داخلی برای ساخت و تعمیر و اورهال شناورهای خود بهره مند شوند.

اسلامی همچنین افزود: با یکپارچگی، وحدت و همبستگی و کار شبانه روزی است که می توانیم صنعت کشور را توسعه دهیم و مشاغل دانش بنیان و پیشرفته در حوزه دریایی را توسعه بخشیم که این مشاغل می تواند برای حل مشکل اشتغال کشور به کمک بیاید.

وی همچنین گسترش سهم کشورمان در بازارهای جهانی را یکی از ثمرات توجه به ظرفیت های داخلی دانست و تاکید کرد: بخش علمی و دانشگاهی کشورمان نیز می تواند در این امر کمک شایان توجهی به اقتصاد و صنعت حمل و نقل کشورمان کند و از این رو امروز با یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های کشور برای تأسیس دانشکده ای مرتبط با علوم و فنون دریایی به توافق رسیدیم و امیدواریم بزودی صنعت دریایی کشور از نتایج این همکاری بهره مند شود.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha