پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۲۲۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تازه ترین رنگ بندی کرونا در استان های ایران|افزایش تعداد مراجعه بیماران سرپایی پایتخت به مراکز درمانی / عادی انگاری پاشنه آشیل آغاز پیک چهارم است + نقشه

گروه استان ها ـ درحالی روند مراجعه بیماران سرپایی نه تنها در پایتخت بلکه در برخی شهرستان زیاد شده که مسئولان ضمن هشدار به احتمال وقوع پیک چهارم همواره اعلام می کنند بهترین و مؤثرترین راهکار رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی است.

تازه ترین  رنگ بندی کرونا در استان های ایران|افزایش تعداد مراجعه بیماران سرپایی پایتخت به مراکز درمانی / عادی انگاری پاشنه آشیل آغاز پیک چهارم است + نقشه
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه استان های خبرگزاری اتحاد آنلاین، روز گذشته پس از انتشار آمارهای رسمی از میزان شیوع کرونا ویروس در سراسر کشور مسئولان بهداشت و درمان در بررسی تغییرات معنادار این همه گیری در برخی مناطق اعلام کردند: دو نقطه از کشور یعنی استان مازندران و همچنین پایتخت اکنون به عنوان نقاط نگران کننده شناخته شده اند و لازم است هموطنان به خصوص در این مناطق نسبت به رعایت پروتکل ها بیش از گذشته توجه داشته باشند.

به گفته این گروه افزایش تعداد بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز درمانی پایتخت شاید اصلی ترین نگرانی برای ایجاد مشکلات بیشتر با توجه به تردد و میزان ارتباطات در مراکز اداری و همچنین سطح شهر است که برای جلوگیری از ایجاد مشکلات آتی اجرای محدودیت ها شاید همچنان الزامی باشد و لازم است ساکنان پایتخت از عادی انگاری شرایط جدا خودداری کنند.

البته در کنار این نگرانی ها ورود بیش از 53 درصد شهرستان های کشور به محدوده آبی رنگ کرونایی به خوبی نشان می دهد که نتیجه همکاری مردم با سیاست های مسئولان مربوطه در زمینه اجرای پروتکل های بهداشتی می تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد. به صورتی که تنها دو هفته پس از اجرای محدودیت های جدید کرونایی یک باره آمار سه رقمی میزان فوتی های ناشی از بیماری کرونا به زیر یکصد نفر رسید.

به هرحال امروز نزدیک به یک سال است که ویروس منحوس مهمانی ناخوانده در ایران زمین است و همه  دست بکار شده ایم تا با استفاده از هر شیوه ممکن برآن غلبه کنیم و کرونا ویروس را شکست دهیم، اما نباید تغییر شرایط اخیر را به نشانه غلبه بر کرونا منظور کرده و با عادی انگاری شرایط تلاش گذشته را زیر سئوال ببریم.

برهمین اساس با درنظر گرفتن مناطق بحرانی کشور که اغلب آنها در استان های شمالی ایران قرار دارند و البته اوضاع شکننده در پایتخت لازم است دقت عمل بالایی همچنان دست به دست دهیم تا سیر نزولی تا سفید شدن اوضاع ادامه داشته باشد.

به این ترتیب بررسی آمارهای رسمی منتشر شده در از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نشان می دهد در اولین روز از دومین ماه زمستان 1399 شرایط رنگبندی کرونایی شهرستان های کشور همچون روز گذشته است و 10 شهرستان استان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و سایر شهرستان های استان و البته استان گیلان همچنان در محدوده نارنجی ثبت شده اند.

تازه ترین رنگ بندی کرونا در استان های ایران| کاهش نسبی بستری بیماران کرونایی در کشور / 2 شرط اصلی برای تثبیت وضعیت + نقشه
تازه ترین رنگ بندی کرونا در استان های ایران| تداوم شرایط قرمز کرونایی در 10 شهرستان شمالی / تغییر وضعیت برخی استان ها + نقشه
تازه ترین رنگ بندی کرونا در استان های ایران| وضعیت ناپایدار کرونایی در تمام کشور/ کووید19 در شمال نگران کننده شد+ جدول

 

 

خبردرحال تکمیل است ....

انتهای پیام/ی

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha