پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۶۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم اصفهان در مجلس: بودجه ای برای پیشگیری از آلودگی هوا اختصاص نیافته است

گروه استان ها- نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: به نظر می رسد که بسیاری از دستگاه ها وظیفه خود را در قبال کنترل و پیشگیری آلودگی هوا اجرا نکرده اند و بودجه ای برای پیشگیری از آلودگی هوا اختصاص نیافته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس: بودجه ای برای پیشگیری از آلودگی هوا اختصاص نیافته است
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زهرا شیخی در گفت و گو با خبرنگار اتحاد آنلاین در اصفهان، با اشاره به جلسات برگزار شده در راستای معضل آلودگی هوا اظهار داشت: بحث آلودگی هوا مربوط به امروز و دیروز نیست و مدت زیادی است که قانون هوای پاک به صورت عملیاتی اجرا نمی شود.

وی نوع سوختی که در صنعت و وسایل نقلیه استفاده می شود را از دیگر دلایل آلودگی هوا دانست و افزود: در حال حاضر وسایل نقلیه فرسوده بسیاری وجود دارد که باید از رده خارج می شدند و  شرایط برای مردم جهت جایگزینی وسیله نقلیه از طرف مسئولان مربوطه باید فراهم می شد که در سال های اخیر انجام نشده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معضل آلودگی هوا در حال حاضر در تمام کلان شهرها وجود دارد، به ویژه اصفهان که شرایط آن حتی از تهران هم بدتر است و یکی از دلایل آن صنعتی بودن این استان است.

فوران تلخی بی پایان آلودگی هوای اصفهان در روزهای تناقض گویی مسئولان/ آیا نیروگاه ها مازوت سوزی می کنند؟ + فیلم
دلیل آلودگی هوا از زبان رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس
همت لازم بین مدیران برای پیش بینی آلودگی هوا در خوزستان وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد: بعد از دعوت دستگاه های مربوطه در فراکسیون محیط زیست به نظر می رسد که بسیاری از دستگاه ها وظیفه خود را در قبال کنترل و پیشگیری آلودگی هوا اجرا نکرده اند و از سویی دیگر سازمان بودجه و برنامه ریزی نیز بودجه کافی و لازم را برای این کار تخصیص نداده است.

شیخی با اشاره به این که این موضوع رها نشده و مجلس به جد پیگیری آن است، افزود: حتی مقرر شده به صورت ماهانه مسائل مرتبط را بررسی و گزارش آن را به مردم ارائه دهیم.

انتهای پیام/169/ح

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha