پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ایران اسلامی معطر به شمیم شهدا / تشییع پیکر شهدای گمنام در سالروز شهادت ام ابیها (س)

گروه استان ها ـ همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر تعدادی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در کشور تشییع شد.

ایران اسلامی معطر به شمیم شهدا / تشییع پیکر شهدای گمنام در سالروز شهادت ام ابیها (س)
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه استان های خبرگزاری اتحاد آنلاین ، پیکر مطهر این شهدای گمنام در شهرهای اصفهان ، نجف آباد و فریدن ، یزد ، ساوجبلاغ (البرز) ، تبریز ، پرند (استان تهران) و شهرهای بیرجند ، خوسف ، زیرکوه و قاین (خراسان جنوبی) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و با حداقل حضور مردم تشییع شد. 

ورود پیکر مطهر 55 شهید به آغوش مام میهن 

مراسم استقبال از این شهدای والا مقام به دلیل شرایط کرونا بدون استقبال مردمی و با حضور خادمان شهدا برگزار شد. فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیرو های مسلح با بیان اینکه این شهدا در مناطق عملیاتی مجنون، فکه، شرق دجله و شلمچه تفحص شده اند افزود: این شهدا در عملیات های کربلای 5، والفجر مقدماتی، خیبر و تکه دشمن در سال های 65 و 67 به شهادت رسیده اند.

سردار باقر زاده افزود: پیکر پاک این شهدا امشب به معراج شهدای اهواز منتقل و پس از آن برای شناسایی به تهران منتقل می شوند. فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیرو های مسلح همچنین از تحویل 76 جسد کشته های عراقی جنگ تحمیلی به مقامات کشور عراق خبر داد.

وداع با پیکر پاک 40 شهید گمنام در مهران

در شهر مرزی مهران استان ایلام هم دیشب مراسم وداع با پیکرهای مطهر 40 شهید گمنام که 2 روز پیش از مرز مهران وارد میهن اسلامی شده بودند برگزار شد. این 40 شهید گمنام در چند ماه گذشته در مناطق عملیاتی قلاویزان و چنگوله در شهرستان مرزی مهران تفحص شده اند.

پیکر مطهر این شهدای گرانقدر تا پایان جستجوی تفحص شهدا در مناطق عملیاتی مهران در معراج الشهدای ایلام خواهند ماند و پس از آن  به معراج شهدای مرکز در تهران برای عملیات شناسایی و سپس تشیع انتقال داده می شوند.

دانشگاه علم و هنر یزد میزبان پیکر مطهر شهید گمنام

پیکر مطهر شهید گمنام دوران دفاع مقدس امروز و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه علم و هنر یزد تشییع شد.پیکر پاک و مطهر شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر روی دستان کارکنان دانشگاه علم و هنر یزد تشییع شد. 

این مراسم با توجه به شیوع ویروس کرونا، با حضور تعداد محدودی از کارکنان دانشگاه علم و هنر و جمعی از دانشجویان این دانشگاه ، برگزار شد. مداحی و نوحه سرایی از برنامه های این آئین مذهبی بود.

شرکت کنندگان در مراسم، با آرمان های شهیدان والامقام انقلاب اسلامی پیمانی دوباره بستند.این شهید گمنام 19 ساله است و در عملیات محرم  به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

تشییع پیکر شهید گمنام در تبریز

پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س ) در تبریز تشییع و به خاک سپرده شد. پیکر این شهید والامقام پیش از ظهر امروز پس از برگزاری مراسم استقبال و تشییع در بخش خواهران دانشگاه فرهنگیان تبریز آرام گرفت.

پیکر مطهر این شهید به همراه سه شهید گمنام دیگر دفاع مقدس پنجشنبه گذشته از طریق فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز وارد آذربایجان شرقی شده بود.

یکی از این شهدا نیز دیروز در پادگان توپخانه 60 رسالت تبریز تشییع و به خاک سپرده شد و پیکر دو شهید دیگر به شهرستان مرند منتقل شده است.3 تن از این شهدا مربوط به تک دشمن در سال 1367 در منطقه زبیدات و شلمچه و یک شهید هم مربوط به عملیات کربلای 6 در دی ماه 1365 است.

میزبانی مردم آبعلی از شهید گمنام دفاع مقدس

در آستانه شهادت فاطمه زهرا (س) پیکر مطهر یک شهید گمنام روی دستان مردم شهید پرور آبعلی تشییع و به خاک سپرده شد.امروز مردم شهر های رودهن و آبعلی میزبان یک شهید گمنام دفاع مقدس بودن و با حضوری پرشور پیکر این شهید را از رودهن تا آبعلی به صورت خودرویی تشییع و در اردوگاه سید الشهدای آبعلی به خاک سپردند. این شهید گمنام 22 سال سن داشت که در عملیات بدر و در شرق دجله به درجه رفیع شهادت نایل آمده است.

 

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha