پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۴۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ناتو: با وجود کاهش نظامیان آمریکایی به ماموریت خود در افغانستان ادامه می دهیم

سازمان ناتو در واکنش به کاهش سطح نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان تصریح کرد که موضع این سازمان تغییر نکرده و به ماموریت خویش در افغانستان ادامه می دهد.

ناتو: با وجود کاهش نظامیان آمریکایی به ماموریت خود در افغانستان ادامه می دهیم
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری اتحاد آنلاین، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در واکنش به کاهش سطح نظامیان آمریکایی در افغانستان نوشت: ناتو به ماموریت حمایت قاطع در افغانستان ادامه می دهد، ما با یک ستاد مرکزی در کابل و چهار ستاد فرماندهی منطقه ای مشغول آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای افغان هستیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

بیانیه می افزاید: ما به نیروهای امنیتی افغانستان در تلاش برای دستیابی به صلح پایدار کمک کرده و اطمینان حاصل می کنیم که افغانستان هرگز بار دیگر به پناهگاهی امن برای تروریسم بین المللی تبدیل نشود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

ناتو همچنین تاکید کرد که این سازمان به حمایت از روند صلح افغانستان ادامه می دهد و به عنوان بخشی از این روند آماده است تا مبتنی بر شرایط حضور خویش را تعدیل کند.

ناتو ادامه داد که در ماه های آینده حضور نیروها در افغانستان براساس وضعیت میدانی این کشور مورد ارزیابی قرار می گیرد و وزیران دفاع کشورهای عضو این سازمان ماه آینده درباره حضور در افغانستان دیدار خواهند کرد.

بیانیه افزود: هر تصمیمی که در این باره اتخاذ کنیم مهم است که ما این کار را با هم، به روشی هماهنگ و آگاهانه انجام دهیم.

«کریستوفر میلر» سرپرست دفاع آمریکا روز جمعه طی بیانیه ای اعلام کرد که تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان طبق فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به 2500 نفر کاهش یافته است.

میلر همچنین تصریح کرد: «اگرچه این وزارتخانه می تواند برای کاهش هرچه بیشتر تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان و رساندن آن به صفر تا ماه می 2021 (4 ماه دیگر) برنامه ریزی کند، اما کاهش تعداد نیروها در آینده بستگی به شرایط خواهد داشت.»

وزارت دفاع افغانستان: ارتش 100 درصد عملیات ها را به طور مستقل انجام می دهد
دولت افغانستان: کاهش نظامیان آمریکایی تاثیری بر وضعیت جنگ ندارد
پنتاگون: تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان به 2500 نفر رسیده است

انتهای پیام/.

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha