پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برجام بدون رفع تحریم ها برای ایران خسارت است/"بایدن" بدون قید و شرط تعهدات را اجرا کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مسئله هسته ای خود پنهان کاری نداریم، گفت: غنی سازی ۲۰ درصدی که در حال انجام شدن است با اطلاع آژانس صورت گرفته است.

برجام بدون رفع تحریم ها برای ایران خسارت است/"بایدن" بدون قید و شرط تعهدات را اجرا کند
- اخبار سیاسی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری اتحاد آنلاین، با بیان اینکه هدف اصلی ایران در حفظ برجام برداشته شدن تحریم ها است، اظهار داشت: اگر تحریم های ظالمانه ای که علیه ملت ایران در زمان ترامپ  اعمال شده برداشته نشود قطعا برجام برای ایران خسارت خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

وی با تاکید براینکه در برجام ایران و کشورهای 1+5 تعهد کرده بودند که یکسری تعهدات را که برعهده گرفته بودند را عملیاتی کنند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این تعهدات را عملی کرد اما امریکا از این توافق نامه بین المللی خارج شد و اروپایی ها نیز با فشار کاخ سفید به تعهدات خود عمل نکردند و برجام را به سمت نابودی بردند.

نماینده قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس با بیان اینکه در سال های اجرای برجام ایران شفاف سازی کرد اما طرف های غربی بدعهدی کردند، اظهار داشت: ذیل برجام قرار بود محدودیت های ایران در بحث بیمه ای، مراودات بانکی، صنعت هوایی و کشتیرانی برداشته شود که متاسفانه با خروج ترامپ از برجام این موضوعات عملیاتی نشد که در نهایت ایران تصمیم به کاهش تعهدات برجامی خود گرفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه اگر بایدن بدون قید و شرط برجام را اجرا کند ایران نیز تعهدات خود را اجرایی خواهد کرد، افزود:اما اگر طرف های غربی بخواهند بحث مذاکره را پیش بکشند و از ما زمان بخرند قطعا این موضوع برای ایران هیچ سودی نخواهد داشت.

حیدری تصریح کرد:در مقابل این بدعهدی های  طرف غربی اجرا مصوبه مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها بهترین گزینه است که دولت باید در زمان مقرر به مفاد این قانون عمل کند.

وی با بیان اینکه مصوبه مجلس در اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها براساس حقوقی است که ملت ایران در آژانس بین الملللی انرژی اتمی دارند، گفت:حتی غنی سازی 20 درصدی که در حال انجام شدن است با اطلاع آژانس صورت گرفته چون بنای جمهوری اسلامی ایران  شفاف سازی است و پنهان کاری در مسئله هسته ای خود ندارد.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha