پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۳۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سناتور روس: تمایلات واقع بینانه در سیاست خارجی آمریکا منتفی است

مقام پارلمانی روس در تفسیر انتصاب "ویکتوریا نولاند" به سمت معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا گفت: او دارای تمایلات آشکارا ضدروسی بوده و به دلیل دخالت در امور داخلی سایر کشورها و سرنگونی دولت ها شناخته شده است.

سناتور روس: تمایلات واقع بینانه در سیاست خارجی آمریکا منتفی است
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اتحاد آنلاین، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز گزارش داد: "جو بایدن" رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز شنبه گروه دیگری از سیاستمدار سابق و اعضای دولت باراک اوباما را به تیم خود اضافه کرد و در این راستا، خانم "ویکتوریا نولاند" مشاور سابق وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اورآسیا را به سمت معاون وزیر امور خارجه این کشور در امور سیاسی منصوب کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

خبرگزاری «آسوشیتد پرس» در این باره نوشت، اقدام بایدن در انتخاب اعضای دولت سابق اوباما، علامتی در تمایل وی برای بازگشت به سیاست خارجی مرسوم ایالات متحده، قبل از 4 سال دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ است.

"آلکسی پوشکوف" عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در کانال تلگرام خود در تفسیر این خبر، یادآور شد که ویکتوریا نولاند چهره ای شناحته شده در عرصه سیاست خارجی آمریکاست. او دقیقاً کسی است که از به اصطلاح مبارزه سایر کشورها علیه روسیه حمایت می کند و در تغییر رژیم های نامطلوب از دیدگاه واشنگتن نقش دارد.

به عقیده این سناتور روس، با توجه به این مسئله می توان انتظار داشت که آمریکا در دوره ریاست جمهوری بایدن از اوکراین بعنوان عرصه ای برای اقدامات ضدروسی استفاده کند.  

پوشکوف افزود: «بدین ترتیب، امیدواری برای هر گونه تمایل دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده برای اقدامات واقع بینانه منتفی است و "روس هراسی" در سیاست خارجی آمریکا ادامه خواهد داشت.»

به گفته وی، علاوه بر این، "رابرت کاگان" شوهر نولاند نیز یکی از طرفداران فعال جنبش به اصلاح "اتحاد دموکرات ها" علیه چین بوده و خواستار بازدارندگی هر چه بیشتر روسیه است.

لازم به یادآوری است، ویکتوریا نولاند بیش از 30 سال است که در وزارت امور خارجه ایالات متحده مشغول به کار است و یکی از مقامات ارشد آن در روسیه و سایر جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق بشمار می رود. وی نماینده دائم آمریکا در ناتو و نماینده ویژه در پیمان تسلیحات متعارف در اروپا بوده و بعنوان دیپلمات در کشورهای روسیه، چین و مغولستان کار کرده است.

خانم نولاند از سپتامبر سال 2013 تا ژانویه سال 2017 به عنوان دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما خدمت می کرد. او دارای تمایلات ضدروسی بوده و نقش فعالی در حوادث مربوط به بحران سیاسی در اوکراین شرکت داشت و در اوج ناآرامی ها و کودتای رخ داده در این کشور در زمستان 2013-2014 ، به کی یف سفر کرده و حتی در میان شرکت کنندگان در اعتراضات گسترده در اوکراین حضور یافته و مستقیماً از آنها حمایت کرد.

این دیپلمات آمریکایی در فهرست سیاه تحریم های دولت روسیه قرار داد که در مقابله به مثل با اعمال تحریم های روادیدی و مالی ایالات متحده علیه مقامات روس، تنظیم شده و در حال اجراست.  

بایدن، وندی شرمن را به عنوان معاون وزیر خارجه جدید آمریکا معرفی کرد
تمرین مراسم تحلیف بایدن به دلیل نگرانی امنیتی به تعویق افتاد
گزارش| تیم بایدن چه خوابی برای ترکیه می بیند؟

انتهای پیام/

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha