پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۳۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قتلگاه یمن... عربستان، بزرگترین ناقض حقوق بشر با سکوت بازیگران سیرک حقوق بشری!

جنگ افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن و آوارگی میلیونها یمنی منجر شده است. آمارهایی بس غمبار که یمن را به قتلگاهی شبیه کرده که با ادامه محاصره سعودی ها، اوضاع روز به روز وخیم تر می شود.

قتلگاه یمن... عربستان، بزرگترین ناقض حقوق بشر با سکوت بازیگران سیرک حقوق بشری!
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اتحاد آنلاین، فاجعه ای انسانی در یمن توسط عربستان سعودی، به عنوان بزرگترین حامی مالی سازمان ملل متحد و سکوت این سازمان در برخورد با جنایتهای رخ داده توسط این کشور، شورای حقوق بشر ملل متحد را به سیرکی تبدیل کرده است که بازیگرانش در برابر چشمان جهانیان به تردستانی تبدیل شده اند که فریبشان بر همگان آشکار است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال 2006 تشکیل شد و وظیفه اصلی آن، ارتقاء احترام به حقوق بشر و آزادیهای اساسی برای تمام افراد، صرف نظر از هر نوع تبعیض و به شیوهای عادلانه است.

همچنین رسیدگی به وضعیت های ناقض حقوق بشر در هر نقطه از جهان و ارائه توصیه در این خصوص از دیگر وظایف این شورا است. شورای حقوق بشر سعی می کند با عضو کردن دولت ها، آنها را وارد جریان همکاری برای بهبود بخشیدن به وضعیت حقوق بشری در کشورهایشان کند، اما متاسفانه این شورا در سایه زد وبندهای سیاسی و مالی و حقوقی، به نهادی ناکارآمد تبدیل شده است و تحت اعمال نفوذ قدرتهای سیاسی جهان عمل می کند.

عضویت عربستان به عنوان یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در این شورا و عدم همکاری این کشور برای بهبود وضعیت حقوق بشر خود، چراغ روشنی است از نفوذ عربستان بر این شورا.

نقض حقوق بشر توسط حاکمان عربستانی، تنها به اوضاع داخلی این کشور محدود نمی شود و این کشور با حمایت آمریکا و همراهی امارات و چند کشور دیگر، از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن و آوارگی میلیونها یمنی منجر شده است. آمارهایی بس غمبار که یمن را به قتلگاهی شبیه نموده که با ادامه محاصره  سعودی ها، اوضاع روز به روز وخیم تر می شود.

وقتی دهها هزار نفر از یمنی ها کشته و زخمی شده و عده ای زیادی مجبور به ترک خانه هایشان شده اند و بیش از هشت میلیون نفر با فاجعه جدی نبود مواد غذایی روبرو هستند، این سوال مطرح می شود که شورای حقوق بشر کجاست؟ وقتی 48 هزار زن یمنی به دلیل عوارض بارداری فوت شدند، نیمی از مراکز بهداشتی در یمن یا کاملا بسته شده و یا به صورت جزئی فعالیت می کنند و روزانه شاهد حملات جنگی به بیمارستانها هستند، این شورا کاملا سکوت پیشه کرده است.

بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض خطر گرسنگی هستند و برای زنده ماندن به کمک های فوری بشر دوستانه نیاز دارند، اما با این وجود سازمان ملل متحد در سال 2016 و در سال 2020 اقدام به خارج کردن  نام عربستان از فهرست سیاه کشتار کودکان یمنی کرده است. این در حالی است که بیشتر از 3000 کودک یمنی با حملات مستقیم هوایی رژیم سعودی کشته و صدها کودک دیگر هم در نتیجه محاصره، دچار سوء تغذیه شدیدی شده اند.

آمار جدید و تکان دهنده از فجایعی که آل سعود و متحدانش برای ملت یمن به بار آورده اند
صنعاء پیگرد متجاوزان را در محاکم یمنی و بین المللی کلید زد

فاجعه انسانی در حال رخ دادن است و به جای کمک های بشردوستانه صرفا شعارهای حقوق بشری به یمن می رسد. بازیگران دروغین حقوق بشر سازمان ملل، الگوی پوپولیستی و عوامفریبانه خود را ادامه داده و در نهایت به ارائه گزارش اکتفا کرده و خواستار بازخواست عاملان نقض حقوق بشر در یمن نبوده و نیستند.

شورای حقوق بشر به دلیل لابی های ائتلاف عربی، عبری و غربی، از تصویب یک قطعنامه علیه بزرگترین ناقض حقوق بشری در منطقه نیز عاجز است و این روند تکراری از تبعیض، نشات گرفته از سیاست های پنهان دیروز و آشکار امروز، در چگونگی تشکیل و هدفگذاری سازمان ملل متحد و نهادهای آن است ولی بدون شک عدالتخواهان جهان، شورای حقوق بشر را در این زمینه مسئول می دانند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha