پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۳۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چگونه با تسبیحات حضرت زهرا (س) در اعمال خیر پیشینیان و آیندگان شریک شویم؟

یکی از فضایل تسبیحات حضرت زهرا (س) که پیامبر(ص) به آن حضرت آموزش دادند، این است که ذاکر، در اعمال خیر پیشینیان و آیندگان شریک می شود.

چگونه با تسبیحات حضرت زهرا (س) در اعمال خیر پیشینیان و آیندگان شریک شویم؟
- اخبار فرهنگی -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری اتحاد آنلاین، تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها که از سوی پیامبر(ص) به آن حضرت آموزش داده شده است، دارای فضایل و برکت های بسیار زیادی در دنیا و آخرت است که گرفتاری ها و مشکلات زیادی را حل کرده و از بروز بلاهای زیادی جلوگیری می کند.

یکی از فضیلت های تسبیحات حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، پاک شدن از گناهان است. چنانکه در روایتی نقل شده است که شخصی به خدمت امام صادق علیه السلام رفت و از زیاد بودن گناهان خود پیش آن حضرت درددل کرد. امام صادق علیه السلام به او فرمودند که برای پاک شدن و دور ماندن از گناهان، تسبیح مادرم را بگویید و در پایان آن ذکر استغفرالله را تکرار کنید. با این روش هم شیطان از شما دور می شود و هم خداوند متعال از شما راضی می شود.

 

پاسخ به شبهات شهادت حضرت زهرا (س)/ رمز و رازهای مبهم بودن تاریخ شهادت
فدک هدیه پیامبر (ص) به حضرت زهرا (س) بود/ ماجرای ارث انبیا علیهم السلام

 

یکی دیگر از برکت های تسبیحات حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها هم ردیف کردن گوینده آن با صدقه دهندگان در راه خداست. چنانکه روایت شده است عده ای از مردم فقیر و افرادی که توان مالی برای صدقه دادن و کمک به دیگران را نداشتند، در خدمت امام جعفر صادق علیه السلام اظهار ناراحتی کردند که: «ما مانند مردم ثروتمند دارایی و املاکی نداریم که بتوانیم در راه خدا صدقه بدهیم. آیا راهی برای جبران برای ما وجود دارد؟»

امام علیه السلام در جواب آن ها هم ذکر تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها را تجویز کردند با توضیح که بعد از آن، ذکر «لا اله الا الله» را ده مرتبه تکرار کنند. به این روش گوینده ذکر در هر عمل خیری که مردم پیشینیان انجام داده اند و بعدی ها انجام می دهند، شریک می شود.

 

منابع:

  • اعیان الشیعه
  • الارشاد؛ شیخ مفید
  • بحارالانوار؛ علامه مجلسی

انتهای پیام/

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha