پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۳۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بایدن در روز تحلیف ده ها دستور اجرایی صادر خواهد کرد

بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا می خواهد همزمان با روز تحلیف ده ها فرمان و دستور اجرایی را صادر کند.

بایدن در روز تحلیف ده ها دستور اجرایی صادر خواهد کرد
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اتحاد آنلاین به نقل از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری که قرار است چهارشنبه برگزار شود، ده ها فرمان و دستور اجرایی را صادر کرده و برخی از قوانین وضع شده توسط دولت ترامپ را لغو کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اتحاد آنلاین بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، ران کلاین رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت بایدن با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد پس از مراسم تحلیف ده ها فرمان و دستور اجرایی صادر کرده و برخی از قوانین و دستورات دولت ترامپ را لغو کند.

بایدن، وندی شرمن را به عنوان معاون وزیر خارجه جدید آمریکا معرفی کرد
نظرسنجی| نگرانی آمریکایی ها نسبت به خشونت های بیشتر در آستانه تحلیف بایدن

 

جو بایدن ظاهرا قصد دارد به توافق آب و هوایی پاریس بازگردد و مقررات محدودکننده مسافرتی و مهاجرتی را که توسط دولت ترامپ علیه کشورهای اسلامی وضع شده بود، لغو کند. بایدن همچنین در نظر دارد دریافت اقساط وام های دانشجویی را متوقف کند و استفاده از ماسک را در اماکن دولتی و سفرهای بین ایالتی اجباری کند.

به نظر می رسد اکثر اقدامات بایدن با هدف خنثی کردن سیاست های ترامپ است و برای اجرای نهایی، نیازی به تصویب کنگره نخواهد داشت.

بایدن همچنین قصد دارد سیاست های مهاجرتی را اصلاح کند تا زمینه اعطای پناهندگی و تابعیت به میلیون ها پناهجوی غیرقانونی هموار شود.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha