پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۰۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بنا به اعلام وزیر خارجه کوبا:

هاوانا تحریمهای آمریکا علیه وزیر کشور کوبا را «غیرقانونی» خواند

وزیر امور خارجه کوبا تحریم های جدید ایالات متحده علیه وزارت کشور و ریاست آن را غیرقانونی خواند و آن را محکوم کرد.

هاوانا تحریمهای آمریکا علیه وزیر کشور کوبا را «غیرقانونی» خواند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین به نقل از اسپوتنیک، «برونو رودریگز پاریلا» وزیر امور خارجه کوبا روز جمعه تحریم های جدید ایالات متحده علیه وزارت کشور و همچنین «لازارو آلبرتو آلوارز کاساس» وزیر کشور کوبا را غیرقانونی خوانده و آن را محکوم کرد.

گفتنی است، دفتر کنترل دارائی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده اوایل روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد که واشنگتن تحت لوای قانون ماگنیتسکی علیه وزارت امور داخلی [کشور] کوبا و همچنین ریاست آن تحریم های جدید وضع کرده است. واشنگتن دلیلِ وضع این تحریم ها را «نقض جدی حقوق بشر» خواند!

از سوی دیگر، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا این وزارتخانه کوبا را به مباشرت در شکنجه زندانیان سیاسی متهم کرد.

در مقابل، وزیر خارجه کوبا در یک پیام توئیتری نوشت: «من اقدام دولت ترامپ در افزودن نام افراد و نهادهای کوبایی به فهرست های یکجانبه و غیرقانونی را به عنوان یک اقدام قهری علیه کشورمان محکوم می کنم».

این دیپلمات بلندپایه کوبایی در ادامه با اشاره ای کنایه آمیز به سیاست های شکست خورده کاخ سفید در عرصه جهانی افزود که تلاش های ترامپ برای منزوی سازی این کشور آمریکای لاتین «توسط رژیمی انجام می شود که از خود میراثی به جز انزوا و شکست در عرصه سیاست خارجی به جای نگذاشته است».

افزون بر این، «میگوئل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا سه شنبه هفته گذشته سیاست های خصمانه آمریکا در قبال کشورش را محکوم و آن را مصداق تروریسم دولتی توصیف کرد.

رئیس جمهور کوبا در واکنش به اقدام واشنگتن علیه هاوانا گفت که این موضوع معیارهای دوگانه واشنگتن را آشکار می کند.

گفتنی است که روابط به شدت تیره و تار میان واشنگتن- هاوانا پس از روی کار آمدن دولت ترامپ و اعمال سیاست های قهری همچون محدودیت های مسافرتی، افزایش تحریم اقتصادی و وضع تحریم ها علیه «رائول کاسترو» رهبر حزب کمونیست کوبا به بهانه نقض حقوق بشر و حمایت از رهبری ونزوئلا رو به وخامت گذاشت.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha