پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس دانشگاه امیرکبیر: افزایش بودجه سال آینده جوابگوی نیاز دانشگاه نیست

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه سال گذشته میزان افزایش حقوق کارکنان و اساتید پرداخت نشده است، گفت: افزایش 40 درصدی بودجه سال آینده دانشگاه، جوابگوی نیاز فعالیت های علمی و دستمزد نیست.

رئیس دانشگاه امیرکبیر: افزایش بودجه سال آینده جوابگوی نیاز دانشگاه نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه تعلیم و تربیت اتحاد آنلاین با بیان اینکه بودجه این دانشگاه برای سال آینده تنها ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: این بودجه نسبت به متوسط دانشگاه های کشور کم است زیرا با توجه به افزایش حقوق کارمندان و اساتید، نمی توانیم جوابگوی آنها باشیم و در وضعیت بدی قرار خواهیم گرفت.

وی درباره آخرین وضعیت تخصیص بودجه دانشگاه، ادامه داد: هنوز با کسری بودجه سال گذشته مواجه هستیم و این موضوع را با سازمان مدیریت برنامه و بودجه درمیان گذاشتیم چراکه به معنای واقعی بودجه تخصیص یافته به دانشگاه جوابگوی فعالیت ها نیست.

معتمدی تصریح کرد: شاید افزایش بودجه سالانه دانشگاه ها به ظاهر مناسب باشد اما با توجه به تورم و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیأت علمی، دانشگاه را با مشکل جدی رو به رو می کند این در حالیست که سال گذشته میزان افزایش حقوق را پرداخت نکردند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر اضافه کرد: با یک حساب کلی می توان گفت بودجه دانشگاه را ۱۵ درصد رشد داده اند اما از سوی دیگر ما با ۴۰ درصد افزایش حقوق اساتید و ۲۵ درصد کارکنان که در سال آینده با احتساب ۲۵ درصد دیگر به ۵۰ درصد می رسد نمی توانیم جوابگوی این هزینه ها باشیم.

انتهای پیام/

 

وی افزود: سال آینده سال بسیار سختی خواهد بود و برخی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های بزرگ و سطح یک در بودجه سال ۹۹ بیشتر متضرر شده اند.

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha