پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۰۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احداث اولین شهرک صنعتی غیردولتی گیاهان دارویی در استان اردبیل

استاندار اردبیل از احداث و راه اندازی اولین شهرک صنعتی غیردولتی گیاهان دارویی در استان اردبیل خبر داد.

احداث اولین شهرک صنعتی غیردولتی گیاهان دارویی در استان اردبیل

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین از اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از مجموعه تولید گیاهان دارویی شرکت هلدینگ سرمایه گذاری امید فارمد پارسیان اظهار کرد: فاز اول این طرح به مساحت ۳۵ هزار متر مربع شامل چهار سوله بزرگ تا پایان سال جاری با ظرفیت حدود ۵۰۰ نفر اشتغال زایی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در فاز اول طرح  پالایشگاه گیاهان دارویی به عنوان مواد اولیه پایه تولید گیاهان دارویی،  تولید مایعات دارویی به شکل شربت و قطره،  قطعات بسته بندی دارویی از جنس پلاستیک راه اندازی و فاز دوم این طرح به مساحت ۸۰ هزار متر مربع برای تولید انواع گیاهان دارویی و دمنوش است.

استاندار اردبیل بیان کرد: پرونده صدور مجوز شهرک صنعتی غیردولتی این مجموعه به مساحت ۲۲ هکتار در مرحله نهایی بوده و هم اکنون زیرساخت هایی همانند برق و گاز، جدول گذاری و روشنایی معابر به اتمام رسیده و تخصیص آب مورد نیاز و ایجاد شبکه تلفن و فیبر نوری نیز در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: در سال جهش تولید پروژه های در حال احداث متوقف نشده و پیشرفت فیزیکی خوبی دارند که فاز اول کارخانه داروسازی امید فارمد پارسیان در شهرک خصوصی داروسازی در حال احداث بوده و تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.

استاندار اردبیل اذعان داشت: در حال حاضر ۲۰۰نفر در مراکز آموزشی برای راه اندازی فاز اول آموزش می بینند و بیش از۱۰۰۰نفر در فاز اول و دوم این مجموعه شاغل خواهند شد.

وی افزود: خوشبختانه کار فیزیکی سوله های اصلی به اتمام رسیده و عملیات اجرایی محوطه سازی نیز آغاز شده و با وجود پیشرفت فیزیکی مناسب، عملیات کلنگ زنی بخش های دیگر در زیربنای۸۰هزار متر زیربنا در سال آتی به زمین زده خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: اولین خط تولید این مجموعه امسال و ۳ خط تولید نیز در سال آینده راه اندازی می شود که ظرفیت بزرکی برای استان خواهد بود.

بهنام جو افزود: این مجموعه در نوع خود بزرگترین و بهترین کارخانه با برند opd  فعالیت می کند و در فاز دوم نیز تحت لیسانس  هلث اید انگلستان داروهای گیاهی و شیمایی و مایعات دارویی و همچنین کلیه ملزومات مورد نیاز دارویی را تولید خواهند کرد.

این مسؤول گفت: در فازهای بعدی علاوه بر این پروژه، شاهد یک مجموعه دیگر در شهرک صنعتی شماره ۲ که در زمینه سرم سازی فعالیت خواهند کرد هستیم که یکی از بزرگترین کارخانه های سرم سازی بعد از انقلاب در کشور است.

بهنام جو اظهار کرد: در دو سال اخیر استان اردبیل جهش خوبی در زمینه گیاهان دارویی، شیمایی، ظروف دارویی و تحهیزات پزشکی داشته است.

انتهای پیام/3463/

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha