پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۰۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بایدن: ده هامیلیون ها دُز واکسن کرونا در آمریکا بدون استفاده مانده اند

رئیس جمهور منتخب آمریکا در کنفرانس خبری خود گفت که ده ها میلیون واکسن کرونا در سرتاسر این کشور در فریزرها بدون استفاده مانده اند.

بایدن: ده هامیلیون ها دُز واکسن کرونا در آمریکا بدون استفاده مانده اند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه بین الملل اتحاد آنلاین، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا بامداد روز شنبه (به وقت تهران) کنفرانس خبری درباره برنامه دولتش برای مقابله با ویروس کرونا برگزار کرد.

وی در این کنفرانس خبری که در محل اقامتش در ویلمینگتون ایالت کارولینای شمالی برگزار شد، هشدار داد: «چیزها قبل از آنکه بهتر شود بدتر خواهد شد.»

بایدن در این کنفرانس خبری که با حضور «کاملا هریس» معاونش برگزار شد درباره افزایش شمار تلفات قربانیان ویروس کرونا در این کشور هشدار داد.

رئیس جمهور منتخب آمریکا به نحوه توزیع واکسن ویروس کرونا در این کشور نیز انتقاد کرده و گفت که ده ها میلیون دُز از واکسن کرونا در فریزرها در سرتاسر کشور بدون استفاده مانده اند.

وی برنامه دولتش را 100 میلیون تزریق در 100 روز نخست دوران ریاست جمهوری اش اعلام کرد.

بایدن قول داد که دولتش بر اساس علم و دانش و بدون تاثیر پذیری از سیاست به پیش خواهد رفت.

رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: «چیز احمقانه ای که می تواند اتفاق بیفتد سیاسی سازی مبارزه با ویروس کروناست.»

آمریکا در حال حاضر با بیش از 23 میلیون و 362 هزار نفر در صدر کشورهای جهان از لحاظ تعداد مبتلایان قرار دارد.

همچنین این کشور با بیش از 389 هزار نفر بیشتر تلفات ویروس کرونا در جهان را دارد.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان ها و کلینیک ها در برخی از نقاط این کشور شده است. با این حال، «آنتونی فائوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا توزیع واکسن های کرونا را اقدامی عجولانه توصیف کرد.

وضعیت در برخی مناطق آمریکا به گونه ای شده که بیماران کرونایی در بیمارستان های بزرگتر به داخل راهرو ها، تخت های مراقبت ویژه (آی سی یو) و حتی بخش اطفال منتقل شوند.

انتهای پیام/.

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha