پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۱۰۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مطالعات نشان می دهد؛

زنجبیل در تسکین علائم لوپوس موثر است

مطالعه اخیر بر روی موش های آزمایشگاهی نشان می دهد که زنجبیل ممکن است به درمان افراد مبتلا به لوپوس و افراد آسیب پذیر در ایجاد لخته های خونی خطرناک کمک کند.

زنجبیل در تسکین علائم لوپوس موثر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین، زنجبیل یک ماده غذایی محبوب در بسیاری از جهان بوده که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

محققان در مطالعه اخیر خود به بررسی ترکیب اصلی بیواکتیو ریشه زنجبیل موسوم به ۶-gingerol در کاهش علائم لوپوس پرداختند.

در بیماری لوپوس، سیستم ایمنی بدن به خودش حمله کرده و التهاب می تواند باعث آسیب دائمی به بافت ها شود. گلبول های سفید خون به نام نوتروفیل ها نقشی اساسی در این واکنش التهابی دارند.

در این تحقیق، دانشمندان اثرات ۶-gingerol را بر روی موش های مبتلا به لوپوس ارزیابی کردند.

آنها همچنین موش های مبتلا به سندرم آنتی فسفولیپید (APS) که اغلب با لوپوس همراه است را نیز مورد مطالعه قرار دادند. APS یک بیماری خودایمنی است که باعث تشکیل لخته های خونی در رگ های خونی بدن می شود.

«رمضان علی»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی میشیگان، در این باره می گوید: «در هر دو گروه از موش ها، ۶-gingerol از آزاد شدن تله های خارج سلولی نوتروفیل جلوگیری می کند.»

تله های خارج سلولی نوتروفیل یا NET از سلول های سفید خون به نام نوتروفیل ها ناشی می شود. این ساختارهای چسبنده تار عنکبوتی هنگامی ایجاد می شوند که آنتی بادی ها با گیرنده های سطح نوتروفیل ارتباط برقرار کنند.

NETها موجب بروز لوپوس شده و تشکیل لخته های خونی را افزایش می دهند. در کنار کاهشNET ها، ۶-gingerol هم باعث کاهش ایجاد لخته خون می شود.

به طور کلی، یافته ها نشان می دهد که فعالیت ضدالتهابی ترکیب زنجبیل مستقیماً بر آنتی بادی های مربوط به بیماری هایی مانند لوپوس و APS تأثیر می گذارد.

این نتیجه نشان می دهد که ترکیب زنجبیل ممکن است چرخه التهاب را شکسته و به طور بالقوه به عنوان یک درمان عمل کند.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha