پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۴۰۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عجیب ترین جزایر جهان/ از جایگاه خزانه مرموز تا نقطه ای که مرگتان در آن حتمی است!

در این گزارش با ده جزیره ناشناخته دنیا آشنا شوید.

عجیب ترین جزایر جهان/ از جایگاه خزانه مرموز تا نقطه ای که مرگتان در آن حتمی است!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،

 

به گزارش حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی اتحاد آنلاین به نقل از لیست ورس، در اینجا لیستی از جزایری را خواهید دید که به گونه ای، غیر معمول و یا برجسته هستند. طبقه بندی آن ها از شماره یک تا شماره ده نیز دلیل خاصی ندارد. هر کدام از این جزایر به شیوه خود منحصر به فرد هستند و نمی توان آن ها را رتبه بندی کرد.

جزایر این لیست برای آنکه بیش از جزایر دیگر ناشناخته هستند انتخاب شده اند و به همین دلیل است که جزیره ایتسر در لیست قرار نگرفته است؛ چرا که عده زیادی درمورد آن شنیده اند.

نیهاو «Ni’ihau»


یکی از جزایر هشت گانه ایالت هاوایی آمریکا در اقیانوس آرام است که بر خلاف هفت جزیره دیگر، ورود هرکسی به آن ممنوع است و در واقع این جزیره یک ملک شخصی است. «الیزابت سینکلر» این جزیره را در سال ۱۸۶۴ خریداری کرده بود. از آنجایی که کسی حق ورود به آن را ندارد، به این مکان جزیره ممنوعه گفته می شود. البته در سال های اخیر توریست هایی به صورت محدود از این مکان بازدید کرده اند. در سال ۲۰۰۹ گزارش داده شد که این جزیره ۱۳۰ نفر جمعت دارد.

جزیره آتو «Attu Island»


این جزیره در بین جزایر زنجیره ای آلیوتی در آلاسکا قرار دارد. این مکان که غربی ترین جزیره، دربین جزیار آلیوتی است، در واقع در نیم کره شرقی زمین واقع شده است. جمعیت این جزیره برای مدتی ۲۰ نفر بود و از سال ۲۰۱۰ تا کنون جمعیت این مکان به صفر رسیده است.

جزیره مونوریکی «Monuriki Island»

عجیب ترین جزایر جهان/ از جایگاه خزانه مرموز تا نقطه ای که مرگتان در آن حتمی است!

مونوریکی، جزیره ای کوچک و غیر مسکونی است که در جمهوری جزایر فیجی قرار دارد. این جزیره از جنبه و دلیل خاصی برای ذکر شدن در این لیست ندارد، اما زمانی مورد توجه ما قرار می گیرد که می فهمیم که فیلم سینمایی «دورافتاده» تام هنکس در سال ۲۰۰۰ در این جزیره فیلمبرداری شده است. این فیلم در مورد مردی بود که بعد از یک سانحه هوایی برای ۴ سال در یک جزیره گرفتار می شود. در فیلم این جزیره کاملا دور افتاده به تصویر کشیده می شود، اما در واقعیت در نزدیکی این مکان، چند جزیره دیگر وجود دارند که مسکونی هستند. جزیره مونوریکی به دلیل آنکه لوکشین فیلم «دور افتاده» بوده مورد توجه توریست ها قرار گرفته است.

جزیره ناواسا «Navassa Island»

۹ جزیره غیر معمول در جهانجزیره ناواسا که خالی از سکنه است در دریای کارائیب قرار دارد. صخره های پر فراز و نشیب دور تا دور این جزیره را احاطه کرده اند و به همین دلیل رفتن به این مکان با قایق غیرممکن است. برای ورودر به مکان باید از دولت ایالت متجده اجازه گرفت که به ندرت به آن موافقت می شود.

اسپیتس برگن «Spitsbergen»

۹ جزیره غیر معمول در جهان
بزرگ ترین جزیره در مجمع الجزایر سوالبارد است و جزو کشور نروژ محسوب می شود. اسپیتس برگن تنها جزیره در این مجمع الجزایر است که ساکنان دائمی دارد. در این جزیره خزانه جهانی بذر سوالبارد نیز قرار دارد که بر اهمیت آن افزوده است. در این خزانه انواع مختلفی از دانه گیاهان ذخیره شده که از هر گونه فاجعه در مقیاس های عظیم محافظت شوند.

جزیره مرجانی پالمیرا «Palmyra Atoll»

۹ جزیره غیر معمول در جهان
جزیره پالمیرا در واقع مجموعه ای از جزایر کوچک است و بین هاوایی و ساموا در اقیانوس آرام قرار دارد. بزرگترین جزیره این منطقه به نام جزیره کوپر، خصوصی است و توسط یک سازمان محیط زیستی اداره می شود. باقی این جزیره متعلق به دولت آمریکاست و اداره آن به «خدمات حیات وحش» سپرده شده است. در سال ۱۹۷۴ در این منطقه دو قتل صورت گرفت.

جزیره هاولند «Howland Island»

۹ جزیره غیر معمول در جهان
این جزیره نیز در اقیانوس آرام قرار دارد و فقط ۵۵۰ مایل با اکوادور فاصله دارد. مثل دیگر جزایر کوچک در اقیانوس آرام ایالات متحد مدعی مالکیت این منطقه است. بعد از بمباران و حمله به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم این جزیره نیز توسط ژاپنی ها بمب باران شد. هاولند بیشتر به دلیل ناپدید شدن آملیا ایرهارت خلبان زن آمریکایی در نزدیکی این جزیره شناخته شده است.

جزیره بووه «Bouvet Island»

۹ جزیره غیر معمول در جهان
بووه دورافتاده ترین نقطه و جزیره در جهان است و زیر مدار قطب جنوب است. این منطقه هیچگاه مسکونی نبوده به نظر می رسد در آینده نیز هیچگاه مسکونی نباشد. بیشتر این جزیره به وسیله یخ پوشانده شده و اطراف آن نیز صخره های عظیمی قرار دارند که رفتن به آنجا با قایق را سخت می کند.

جزیره سنتینل شمالی «North Sentinel Island»

۹ جزیره غیر معمول در جهان
سنتینل، جزیره ای به وسعت ۷۲ کیلومتر مربع از جزایر آندامان و نیکوبار در خلیج بنگال می باشد. این جزیره به طور کامل توسط جنگل ها پوشانده شده و عجیبی این جزیره از ان جهت است که مردمانی در آن حضور دارند که از هر گونه ارتباط با مردمان دیگر دوری می کنند. چندین بار گروه های اکتشافی که قصد رفتن به این مکان را داشته اند توسط بومی ها با نیزه و تیر قرار مورد حمله قرار می گرفتند. در ژانویه ۲۰۰۶ دو ماهیگیر که قایق آن ها به جزیره نزدیک شده بود توسط سنتینلی ها کشته شدند.

انتهای پیام/

منبع باشگاه خبرنگاران
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha