پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۳۹۵۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظرفیت مساجد و ساختمان های مازاد برای توسعه کتابخوانی استفاده شود

آذربایجان غربیارومیه- اتحاد آنلاین- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه شرایط نامناسب مالی احداث کتابخانه در شهرهای فاقد این ظرفیت فرهنگی را سخت کرده، گفت: فرمانداران در شهرهای فاقد کتابخانه…

ظرفیت مساجد و ساختمان های مازاد برای توسعه کتابخوانی استفاده شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه نبود کتابخانه در شهرها نمی تواند دلیلی بر عدم واریز سهم نیم درصدی شهرداری ها باشد، افزود: شهرداری طبق قانون باید سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی را واریز کنند تا برای احداث و تجهیز کتابخانه ها ذخیره شود.

وی اضافه کرد: عمده مشکلات در بحث تامین امکانات و ابنیه برای فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی از طریق همکاری و هماهنگی های بین بخشی قابل حل است.

استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به گزارش ارائه شده معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در خصوص مراکز مهر خانواده، ضمن دستور پرداخت بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای راه اندازی و تجهیز این مراکز، بر تقویت بهره گیری از ظرفیت های بین بخشی تاکید کرد.

شهریاری همچنین با اشاره به ضرورت ساماندهی کارتن خواب ها و متکدیان در فضای گرمخانه ها اظهار کرد: اعتبارات لازم برای تکمیل گرمخانه در ارومیه باید تامین شود تا هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

هم اکنون در آذربایجان غربی ۷۱  کتابخانه عمومی با یک ملیون ۵۰۰ هزار جلد کتاب و ۲۴ کتابخانه عمومی مشارکتی در مجموع با ۶۱ هزار نفر عضو فعالیت می کنند.

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha