پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۳۹۴۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چشم امید مردم به تصویب بودجه ای واقع بینانه توسط مجلس است

نماینده شاهرود و میامی در مجلس گفت: اکنون که مردم در محاصره تورم افسارگسیخته و سوءمدیریت ها گرفتار شده اند، چشم امیدشان به مجلس دوخته شده است که با تصویب بودجه ای واقع بینانه بارقه های امید را در دل آنها روشن کند.

چشم امید مردم به تصویب بودجه ای واقع بینانه توسط مجلس است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین به نقل از اتحاد آنلاین، علی اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، 21 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و با اشاره به اینکه در آستانه بررسی و تصویب لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ قرار داریم، گفت: موضوع اقتصاد  یکی از ارکان حیات و نشاط مردم جامعه است، مقام معظم رهبری هم که با قلبی امیدوار، ما نمایندگان دوره یازدهم مجلس را به زینت انقلابی بودن مفتخر کردند و مسلما یکی از نشانه های انقلابی بودن، تصویب بودجه ای منطبق بر نیاز جامعه بویژه قشر آسیب پذیر و ضعیف است.

وی ادامه داد: امید قشر آسیب پذیر و ضعیف جامعه به بودجه ای است که گره از کار فروبسته شان بگشاید، اکنون که مردم در محاصره تورم افسارگسیخته، تحریم های ظالمانه دشمنان، سوءمدیریت ها و تاخت و تاز ویروس منحوس کرونا گرفتار شده اند، چشم امیدشان به مجلس دوخته شده که با تصویب بودجه ای واقع بینانه بارقه های امید را در دل آنها روشن کرده و با ایجاد تحول در جامعه، لبخند رضایت بر لبان مردم بنشاند. این موضوع به همت بالای نمایندگان مجلس و عزم و جزم مسئولان اجرایی کشور دست یافتنی است، مردم از مجلس انقلابی انتظار دارند که نمایندگانشان بودجه ای را تصویب کند که اشتغال زا بوده و مشکل جانکاه بیکاری و نا امیدی را در کشور از میان ببرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس تصریح کرد: شهرستان های شاهرود و میامی متاسفانه به کانونی از بیکاری و ناامیدی تبدیل شده و با گذشت ده ها سال شاهد بی عادلاتی در توزیع بودجه و سرمایه کشور هستیم و خروجی این بی عدالتی ها منجر به بیکاری ۳۰ درصدی در این دو شهرستان شده است، مردم نجیب حوزه انتخابیه من باور ندارند که روزی پروژه های نیمه کاره و ناتمام شهرشان مانند کارخانه سیمان بیارجمند، بیمارستان میامی و یا ورزشگاه ۱۵۰۰ نفری شاهرود به اتمام برسد.

خانی با تاکید براینکه قصه پر غصه فرودگاه، از معضلات همیشگی مردم شهرستان های شاهرود و میامی است، تصریح کرد: فرودگاهی که تاکنون ده بار افتتاح شده و همین چند ماه پیش هم بار دیگر افتتاح شد اما دریغ از انجام یک پرواز، به تحقیق هر یک سال و نیم الی دو سال چند صباحی به این فرودگاه یک هواپیما اختصاص داده می شود اما به محض عادت کردن مردم شرق استان از انجام پرواز به بهانه های نبود ناوگان حمل و نقل هوایی در ساعات پیک سفرها همچون نوروز خودداری کرده و در فرودگاه را تخته می کنند. حال سوال اینجاست، چرا دولت و سازمان هواپیمایی یک برنامه منظم برای این سرمایه عظیم ملی تدوین نمی کنند.

وی با اشاره به بلای خانمان سوز سرمازدگی باغداران و کشاورزان در شهرستان های شاهرود و میامی گفت: حیات و زندگی باغداران و کشاورزان به محصولات باغی بستگی دارد و اکنون آنها به شدت تحت فشار اقتصادی قرار گرفته اند و پس از ماه ها انتظار برای دریافت خسارت فقط هزینه محصول چهار درخت خود را دریافت کرده اند، این بی توجهی و بی عدالتی را به کجا باید برد؟ چرا دولت فکر اساسی برای کشاورزان و باغداران نمی کند؟

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس اظهار کرد: یکی از عمده ترین مسائلی که در تهیه و تصویب بودجه کشوری مغفول واقع شده بحث وسعت و عرض و طول جغرافیایی شهرستان ها برای جذب بودجه است، متاسفانه سهم این شهرستان ها از بودجه صفر درصد است و اکنون باید این موضوع مهم در بودجه سال آینده دیده شود.

خانی اظهار کرد: پراکندگی جمعیت در عرصه جغرافیایی وسیعی صورت می گیرد و مسلماً برای ایجاد زیرساخت ها و خدمات رسانی به مردم بودجه بیشتری باید تخصیص داده شود زیرا روستاهای کم جمعیت هم مانند مردم شهرستان های پرجمعیت امکانات مشابهی مانند جاده، آبرسانی، سوخت رسانی، بهداشت، آموزش، وسایل جمعی و ... نیاز دارند، اگر با همت نمایندگان این مهم تحقق یابد، گامی مهم در عرصه خدمتگزاری به این قشر مظلوم و ضعیف جامعه اتفاق خواهد افتاد.

وی درباره مشکلات کارگران و بازنشستگان هم بیان کرد: من از خانواده یک کارگر هستم و پیامبر اکرم(ص) بر دستان کارگران بوسه می زد، در شرایط کنونی کشور با تعطیلی مشاغل و همه گیری کرونا زندگی کارگران با درد و رنج همراه شده و از دولت می خواهیم به این موضوع رسیدگی کند.

انتهای پیام/

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha