پیش خوان روزنامه ها
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کد خبر : ۸۳۹۴۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر بهداشت در ساری: تولید انبوه واکسن ایرانی در پایان بهار/ اجازه نمی دهیم کسی واکسن خود را روی ما آزمایش کند

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما در آینده یکی از سازندگان اصلی واکسن در منطقه خواهیم بود و در پایان بهار واکسن ایرانی را به تولید نسبتا انبوه خواهیم رساند، گفت: ما اجازه نمی دهیم کسی واکسن خود را روی ما آزمایش کند.

وزیر بهداشت در ساری: تولید انبوه واکسن ایرانی در پایان بهار/ اجازه نمی دهیم کسی واکسن خود را روی ما آزمایش کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین از شهرستان ساری، سعید نمکی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری مازندران با تشکر از همه ارگان ها و سازمان های همراه در سطح استان ها و سطح ملی، مردم اظهار کرد: استان مازندران اگرچه سرمایه طبیعی جنگل های هیرکانی دریا، جاذبه های گردشگری دارد و مردمان صمیمی و سرمایه های اجتماعی و انقلابی و علمایی را در خود نگه داشته است اما اداره استانی به این گستردگی کار دشواری است.

وی افزود: می دانم که مدیریت کرونا در مازندران با استان های دیگر کاملا متفاوت است اینجا همانند اینکه خاموش کردن آتش در جنگل کار دشواری است مهار بیماری به شدت دشوارتر است اینجا اگر بیماری را مهار کردند به مراتب زحمات بیشتری کشیدند. 

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: ما هر دارویی که در هر جا مصرف شد در کمترین زمان ممکن رسانیدم، تولید کردیم و بعد صادر کردیم و این یعنی شنا با دستان بسته در اقیانوس بلا.

نمکی افزود: یک مرگ هم برای ما جانگداز است، ما باید به توان جوانان گرانقدر ایران عزیز برگردیم و در مورد واکسن هم همین کار را کردیم و بحث ساخت واکسن را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه ما در آینده یکی از سازندگان اصلی ساخت واکسن در منطقه خواهیم بود و در پایان بهار واکسن ایرانی را به تولید نسبتا انبوه خواهیم رساند، بیان کرد: ما اجازه نمی دهیم کسی واکسن خود را روی ما آزمایش کند مگر در فازی باشیم که در آینده بخواهیم آن را بسازیم، با کوبایی ها در این زمینه در حال همکاری هستیم و این مجموعه هم به تولید ما در پاستور افزوده می شود، همچنین راه دیگر واکسن وارداتی است که تا قبل از تولید واکسن خودمان جهت حفاظت استفاده کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فرمایشات رهبری در ارتباط با خرید واکسن افزود: آمریکایی ها اجازه ندادند برای بیمار مستاصل، کودک و جوان دارو جابجا کنیم، برای چرخش حساب های مان معطل ماندیم، نمی دانید بر ما چه می گذرد، ۹۹ درصد این موارد به خاطر ظلم آمریکایی هاست، چگونه آمریکایی که برای بیمار ما اجازه واردات و گردش پول نمی داد امروز برای افراد سالم ما واکسن هدیه می کند، اصلا سیاست و خصومت دیرینه با آمریکا را هم کنار، کسی بدون حب و بغض در این زمینه قضاوت کند که آیا می شود؟

نمکی افزود: با رعایت اصل سلامت محور بودن هر فرآورده برای گروه های آسیب پذیر واکسن به کشور می آید و پروتکل تزریق واکسن در رعایت عدالت و اولویت افراد هم آماده شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مورد استان مازندران هنوز هیچ نمونه ویروس خطرناک مشاهده نشده است، نظارت به پروتکل ها را در استان بالا ببریم ولی هیچ پدیده ای موثرتر از فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها نیست.

وزیر بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: این اتحاد ووفاق و سرمایه ملی شکل گرفته را فدای هیچ پدیده ای نکنیم حتی بیماری کاهش داشته باشد هم این سرمایه بی بدیل ملی را نباید فراموش کنیم.

نمکی ادامه داد: تست ها افزایش یابد، شهید سلیمانی محله به محله به دنبال ویروس داعش بود ما باید خانه به خانه به دنبال آن برویم، مراکز ۱۶ ساعته و سرپایی باید فعال بماند، مراکز ما مجهز باشد و مراکز سرپایی داشته باشیم.

وی یادآور شد: اطلاع رسانی و آموزش را جدی بگیریم و پکیج های آموزشی خاصی ارائه شود، در اوج گرفتاری دولت و کشور امسال دریافتی کادر پرستاری را نسبت به آخرین ماه های سال 97، دو و نیم برابر کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال ۵۲ هزار مجوز استخدام گرفتیم که بی سابقه بوده است، ۲۰ هزار پرستار را با اولویت اینکه در کرونا زحمت کشیدند جذب می کنیم، در حال اضافه کردن ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی هستیم.

نمکی افزود: پروژه بیمارستان ۳۳۰ تخت خوابی مرکز مازندران را پیگیری می کنیم، در بحث اعتبارات نیز جمعیت شناور استان مازندران را در نظر خواهیم گرفت، تردید ندارم که با همکاری و همدلی این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/۸۶۰۴۱/ج

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha